۲ هزار و ۲۸۸ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در استان مرکزی وصول شد

مدیر کل اداره صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۲ هزار و ۲۸۸ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن امسال در این استان وصول شد.

به گزارش نارخبر،«علی جودکی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۹ پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۲۴۶ هزارتن و ذخیره قطعی ۳ هزار و  ۶۳۵ تن ظرفیت استخراج امسال در استان مرکزی صادر شد.

وی بیان داشت: ۱۳۳ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در سال جاری از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی صورت گرفته که در این فرآیند ۵۵ فرصت اشتغال جدید ایجاد شد.

مدیر کل اداره صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه ۳ پروانه اکتشاف و یک گواهی کشف امسال در نقاط مختلف این استان صادر شد، اظهار داشت: بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت معادن همراه با نظارت این سازمان در دستور کار قرار دارد.

جودکی بیان کرد: ۳۶ نوع ماده معدنی از ذخایر قطعی استان در حال استخراج است که بیشترین آن مربوط به معادن تراورتن با ۱۰۰ فقره و سنگ لاشه ۹۸ فقره بوده و اغلب این معادن در شهرستان‌های محلات و ساوه و زرندیه مستقر هستند. 

۶۱۸ معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن و ذخیره قطعی یک میلیون ۳۵۲ هزار تن با میزان سرمایه‌گذاری هفت هزار و ۹۷۵ میلیارد ریال در استان مرکزی فعال است و چهار هزار و ۸۰۴ نفر نیز در این بخش به کار اشتغال دارند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *