خروج بیش از ۹۳ هزار زائر از مرز مهران طی روز گذشته/ تلاشیم می‌کنیم مرز مهران ۲۴ ساعته شود

فرمانده مرزبانی فراجا از خروج بیش از ۹۳ هزار زائر از مرز مهران طی روز گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر مرز مهران شلوغ است و تقریبا پارکینگ‌های مهران تکمیل شده است و توصیه می‌شود زوار مرز خسروی را برای تردد انتخاب کنند.

به گزارش نارخبربه نقل از دانا؛ سردار ‌احمدعلی گودرزی‌‌ فرمانده مرزبانی فراجا درباره اقدامات صورت‌گرفته در پایانه‌های مرزی برای ایام اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: روز گذشته حدود ۹۳ هزار ۱۲۸ زائر از مرز مهران خارج شدند، در واقع باید گفت تقریبا پارکینگ‌های مهران تکمیل شده است و توصیه می‌شود زوار مرز خسروی را برای تردد انتخاب کنند.

به گفته فرمانده مرزبانی فراجا، شلمچه ۴۱ هزار، چزابه  18 هزار و خسروی ۹هزارو ۶۰۰ هزار زائر از مرز خارج شدند تا در پیاده روری اربعین حسینی شرکت کنند.     

وی با بیان اینکه زیر ساخت‌های لازم برای خروج از مرز باشماق و مرز تمرچین فراهم شده است و زائران می‌توانند، گفت: مرز مهران پرترددترین مرز منتهی به عراق است که از مردم می‌خواهیم که به پایانه‌های مرزی دیگر مراجعه کنند در حال حاضر غیر از مرز مهران زائران می‌توانند از پایانه‌های مرزی خسروی، چذابه، شلمچه، تمرچین و باشماق نیز برای سفر به عراق تردد کنند.

سردار گودرزی درباره شلوغی  مرز خسروی گفت در حال حاضراز ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۶:۳۰ بعدازظهر از این پایانه مرزی عبور و مرور زائران انجام می‌شود و در تلاش هستیم که با رایزنی با مقامات عراقی ساعت عبور و مرور از این پایانه مرزی را شبانه روزی کنیم در واقع در پایانه مرزی خسروی نیز  مانیتورینگ پیشرفته و خوبی برای کنترل مرزها ایجاد شده است و به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *