اذعان استاندار مرکزی به ضعف در حوزه بازآفرینی شهری

استاندار مرکزی گفت: به نظر می‌رسد که وظایف محوله به دبیران ستادهای بازآفرینی شهری و استانی به درستی انجام نمی‌شود چراکه شاهد ضعف عملکردی در این حوزه هستیم.

 به‌گزارش نارخبر به نقل از  خبرگزاری تسنیم از  اراک، فرزاد مخلص‌‌الائمه پیش از ظهر امروز در ستاد بازآفرینی شهری استان مرکزی با اشاره محلات کم‌برخوردار اظهار داشت: ۱۹ میلیون نفر از جمعیت کشور در محلات کم‌برخوردار زندگی می‌کنند که در دولت سیزدهم برنامه جدی برای این محلات درنظر گرفته شده است و سیاست دولت کاهش فاصه این محلات با محلات برخوردار است.

وی افزود: متولی اصلی این محلات در استان مرکزی اداره راه و شهرسازی است و به طور قطع برای پیشبرد اهداف در این مناطق اداره بازآفرینی باید حداقل ۱۲ ساعت در روز فعالیت داشته باشد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: به نظر می‌رسد که وظایف محوله به دبیران ستادهای بازآفرینی شهری و استانی به درستی انجام نمی‌شود چراکه شاهد ضعف عملکردی در این حوزه هستیم و به طور مسلم با نشست پشت میز نمی‌توان مسائل این حوزه را اداره کرد و موضوع را پیش برد.

مخلص‌الائمه بیان کرد: اینکه سالانه به احداث ۲ یا ۳ پارک در این محلات بسنده کنیم اثربخشی در وضعیت این محلات ندارد بلکه باید کارها با کیفیت و سرعت بیشتری انجام شوند و اگر اقداماتی که در گذشته انجام شده استمرار می‌یافت به طور قطع امروز وضعیت مناسب‌تری را شاهد بودیم.

بیشتر بخوانید

وی ادامه داد: بحث مناطق حاشیه‌ای در شهرهای اراک و ساوه را داریم که باید مورد رسیدگی قرار گیرند، در سایر شهرستان‌های استان هم نقاط فرسوده و بافت‌های تاریخی باید احصا شوند و به منظور ترمیم و اصلاح آنها برنامه‌ریزی لازم انجام شود، عدم وجود برنامه عملیاتی در اداره بازآفرینی استان مرکزی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

استاندار مرکزی عنوان کرد: در جلسه آینده، برنامه اقدام مشترک ستاد بازآفرینی شهری با امضای تمامی اعضای این ستاد اعم از شهرداران، فرمانداران و سایر اعضای مربوطه ارائه شود.

مخلص‌الائمه افزود: مشارکت تمامی دستگاه‌های عضو ستاد بازآفرینی به ویژه شهرداری‌ها به عنوان خط مقدم بازآفرینی شهری الزامی بوده و به طور قطع مردم از شهرداری و شورا به سبب وعده‌هایی که داده‌اند مطالبات بیشتری دارند و فلسفه تشکیل کارگروه‌ها ذیل ستادها، بررسی مباحث تخصصی است.

انتهای پیام/۷۱۲

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 5 =