استان مرکزی ۶۰ مدرسه کانکسی دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با بیان اینکه این استان ۶۰ مدرسه کانکسی دارد، گفت: تجهیز ۱۵۰ مدرسه استان مرکزی در سال ۱۴۰۱ در دستور کار اداره کل آموزش و پرورش این استان قرار دارد.

به‌گزارش  نارخبر به نقل از خبرگزاری تسنیم  احمدرضا نوازنی شامگاه شنبه در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به تفکیک جنسیت مدارس استان مرکزی اظهار داشت: در نخستین جلسه شورا ذکر شد که احکام الهی را رعایت کنیم در این راستا یکی از سیاست‌های کلی تفکیک جنسیت بود بنابراین در مدارس متوسطه اول و دوم اراک در سال آینده در هیچ یک از مدارس دخترانه مدرس آقا و کارمند آقا وجود ندارد فقط ممکن است در مدارس روستا که تعدادی دانش ‌آموز دختر و تعدادی پسر وجود دارد مدرس آقا باشد.

وی افزود: موظف هستیم عفاف و حجاب را در مدارس نهادینه کنیم و تاکید براین است مقررات در مدارس رعایت شود و پذیرفته نیست خانمی با آرایش در مدرسه حضور داشته باشد و دختران خود را موکد به حجاب می‌کنیم.

مدیر‌کل آموزش ‌و پرورش استان مرکزی عنوان کرد: در راستای شعار سال دولت مبنی بر عدالت محوری یکی از اهداف مورد نظر محرومیت‌زدایی است چراکه مناطق حاشیه‌شهر همیشه محروم بودند و با این اقدام مناطق محروم از بین برود.

نوازنی بیان کرد: امسال در کل استان اعلام شد دبیران می‌توانند ۱۲ ساعت در مدارس دولتی و ۱۲ ساعت به صورت اختیاری در مدارس خاص کلاس بر دارند‌‌ بنابراین چاره‌ای جز استفاده از دبیران توانمند در مدارس دولتی نیست.

وی ادامه داد: امسال در راستای افزایش رضایتمندی آمار  انتقالی‌ها در استان نسبت به سال گذشته دو برابر  افزایش داشته است، سال گذشته ۶۵۵ انتقالی در داخل استان وجود داشته در حالی که امسال هزار و ۲۰۹ نفر جابه جا شده‌اند.

 مدیر‌کل آموزش ‌و پرورش استان مرکزی عنوان کرد: هر دانشجوی دوره ابتدایی غیر از ساوه متقاضی حضور در مرکز استان  باشد انتقال داده می‌شود و در حوزه ابتدایی به جز ساوه هیچ کمبود نیرویی وجود ندارد و می‌توان آزادسازی انجام دهیم.

نوازنی تصریح کرد: سال ۹۸ حدود ۱۲۶ نیروی دانشجو وجود داشته در حالی که امسال این تعداد  2 برابر شده است و خمین نمی‌تواند این نیروها را جذب کند که امسال ۵۰ نیرو از خمین و ۱۶ نیرو از شازند به اراک انتقال پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: امسال یکصد و بیست معلم جدید امسال در ناحیه یک و اراک افزوده می‌شود چراکه سیصد و هفتاد چهار نفر از معلمان به خارج از استان منتقل شدند این درحالیست که شاهد آمار یکصد و ده نفری این انتقالات در سال قبل بودیم.

نوازنی افزود: تجهیز ۱۵۰ مدرسه استان مرکزی در سال ۱۴۰۱ در دستور کار اداره کل آموزش و پرورش این استان قرار دارد البته وجود ۶۰ مدرسه کانکسی در استان و کمبود تجهیزات هنرستانی از جمله مشکلات آموزش و پرورش این استان است.

۳۶ اتوبوس جدید در صورت شماره‌گذاری وارد حمل و نقل عمومی اراک می‌شوند

“علیرضا کریمی” شهردار اراک نیز در این نشست با اشاره به تشکیل ۵ کمیته خدمت‌رسانی به مدارس اظهار داشت: شهرداری همزمان با تشکیل ستاد مهر از ۱۰ روز گذشته ۲۰۰ مدرسه در شهر اراک را شناسایی کرده و پنج کمیته برای خدمت‌رسانی به آموزش و پرورش تشکیل شده‌است.

وی افزود: هم اکنون ۱۲۲ اتوبوس برای مهران ارسال شده و حدود ۵۰اتوبوس در استان وجود دارد اگر شماره‌گذاری ۳۶ اتوبوس جدید انجام شود وارد شهر می‌شوند.

شهردار اراک عنوان کرد: یکی از مشکلات سهمیه گازوئیل است با توجه به اینکه این سهمیه از تهران اختصاص پیدا می‌کند و هر روز کاهش پیدا می‌کند و این میزان فقط برای ۲۰ روز کافی است.

کریمی خاطرنشان کرد: هفته قبل از بازگشایی مدارس نشست مشترک شهرداری و مدیران آموزش و پرورش به جهت ارتقای مشارکت مدیران مدارس در بازگشایی مهر برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید

به گزارش تسنیم، در این نشست که با حضور استاندار مرکزی، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری مرکزی، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مدیران، مسئولان و خیرین استانی برگزار شد از “علیرضا ملک‌حسینی” رتبه سوم  گروه ریاضی و زبان کنکور سراسری ۱۴۰۱، ” مطهره قربانعلی” رتبه ۹ گروه علوم انسانی کنکور سراسری۱۴۰۱ همچنین از دانش‌آموز” امیرمهدی هدایتی‌پور” رتبه کشوری در المپیاد ریاضی، کامپیوترو فیزیک تقدیر شد.

انتهای پیام/۷۱۱/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + پانزده =