بلومبرگ: رهبران اروپا با مردم خود درباره وخامت بحران انرژی صادق نیستند

خبرگزاری بلومبرگ در یادداشتی تاکید کرد، رهبران اتحادیه اروپا باید با مردم خود صادق باشند و بگویند که گذراندن زمستان آینده بدون گاز روسیه دشوار است .

به گزارش نارخبر به نقل از گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، «لیونل لورن» یک روزنامه نگار در مقاله‌ای برای خبرگزاری بلومبرگ گفت که  «اورسولا فون درلاین» رئیس کمیسیاریای اروپا باید به مردم اروپا اطلاع دهد که زمستان بسیار سختی در راه است.

به گفته وی، فون درلاین باید بر اساس هرگونه روند تغییر بحران انرژی به مردم اتحادیه اروپا واقعیات را به طور واضح و دقیق بگوید.

در این مقاله با اشاره به اینکه صلاحیت رهبری فون درلاین  در بوته آزمایش است، گفت: او باید اعتماد اروپایی‌ها را بازگرداند و در این روند باید با آنها صادق باشد و بگوید که گذراندن زمستان آینده بدون گاز روسیه دشوار است.

در همین حال، مقامات اتحادیه اروپا باید تصمیماتی را که قبلاً گرفته بودند لغو کنند، به عنوان مثال، آلمان باید کار نیروگاه‌های هسته‌ای را تمدید کند، زیرا استفاده تا آخرین نفس از همه منابع انرژی موجود بسیار مهم است تا کارخانه ها متوقف نشوند و خانه ها بدون گرمایش نمانند.

در ادامه این مقاله آمده است: برای اتخاذ چنین تصمیماتی، رهبری سیاسی قوی باید حضور داشته باشد در حالی که چنین چیزی وجود ندارد و صدای افراد سنگین وزنی مانند آنگلا مرکل و ماریو دراگی دیگر شنیده نمی‌شود و بدون توجه به اظهارات اولاف شولز و امانوئل ماکرون گوش داده می‌شود.

به گفته نویسنده، مشکل اصلی اروپا که از بحران رنج می‌برد، بی اعتمادی مردم به رهبران اتحادیه اروپا است.

پایان پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *