اولویت سازمان زندانها توسعه کمی و کیفی اشتغال است

رئیس سازمان زندان‌های کشور گفت: بیشترین تمرکز و اولویت این سازمان بر توسعه کمی و کیفی اشتغال زندانیان است.

به گزارش نارخبر؛غلامعلی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراراک، در حاشیه بازدید از زندان شهرستان ساوه با اشاره به اهمیت توسعه اشتغال در زندان‌ها اظهار داشت: یکی از ارکان اصلی فرآیند اصلاح مجرمان اهمیت توسعه اشتغال در زندان‌ها است، اقدامات فرهنگی متنوعی در زندان‌ها در کنار حرفه‌آموزی و اشتغال زندانیان انجام می‌شود اما بیشترین تمرکز بر توسعه کمی و کیفی اشتغال است.

رئیس سازمان زندان‌های کشور با اشاره بر اینکه حرفه آموزی بر اشتغال مقدم‌تر است، عنوان کرد: بسیاری از مجرمانی که وارد زندان می‌شوند حرفه‌هایی را از قبل آموخته‌اند و به مشاغل مختلف صنعتی و خدماتی آشنا هستند و شاید این زندانیان به حرفه‌آموزی نیاز نداشته باشند اما دسته دیگر از زندانیان از هیچ حرفه‌ای برخوردار نیستند که باید آموزش‌های لازم به آنها ارائه شود.

محمدی یکی از بسترهای بسیار مهم برای توسعه اشتغال در داخل کارگاه‌های زندان و حتی خارج از آن را تسهیلات دانست و گفت: کارآفرینان معادل دریافت تسهیلات بانکی مکلف به ایجاد شغل جدید برای زندانیان هستند و این موضوع از سوی ستاد سازمان پیگیری و رصد می‌شود.

وی ادامه داد: مهمترین هدفی که کیفرشناسان برای اعمال مجازات حبس در نظر گرفتند اصلاح و تربیت است به طوری که مجرم مجازات می‌شود تا در مسیر اصلاحی و تربیتی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید

رئیس سازمان زندان‌های کشور با تاکید بر  رعایت حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان تصریح کرد: در راستای اجرای سند تحول قضایی توجه به این موضوع از الزامات سیاست‌های دستگاه قضا بوده و مکلف به اجرای آن هستیم.

محمدی با اشاره به سیاست کاهش آمار جمعیت کیفری زندانیان خاطرنشان کرد: تبیین سیاست کاهش آمار جمعیت کیفری زندانیان به عنوان یکی از اولویت‌های مهم سازمانی برلزوم ساماندهی وضعیت زندانیان برای ممانعت از ایجاد تورم در زندان‌ها است که در این راستا قانونگذار مجازات‌های جایگزین حبس را پیش‌بینی کرده است.

انتهای پیام/۷۱۱/ن

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *