کشتی قهرمانی جهان| صعود طوفانی آزادکاران ایرانی به نیمه‌نهایی/ حسن یزدانی و دیوید تیلور؛ یک قدم تا فینال هیجان‌انگیز!

رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان با پی‌گیری مبارزات ۴ وزن نخست کشتی آزاد ادامه یافت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ نخستین روز از مراحل ابتدایی تا یک‌چهارم نهایی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ – بلگراد در صربستان با پی‌گیری مبارزات شاگردان پژمان درستکار در اوزان ۷۹، ۸۶ و ۱۲۵ صورت گرفت.

امروز جدال‌های وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان در محل برگزاری رقابت‌ها هم پی‌گیری می‌شد که به علت سر وزن نرسیدن امیرمحمد یزدانی نماینده تیم ملی کشتی آزاد در این وزن، ایران نماینده‌ای نداشت. وی امروز بین تماشاگرانی ایرانی حضور یافت و به تشویق هم‌تیمی‌هایش پرداخت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم؛ محمد نخودی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل شیخ جمال از رومانی با نتیجه ۷ بر ۶ به پیروزی نزدیکی دست یافت. وی در دور بعدی و در ۷۰ ثانیه توانست با نتیجه ۱۰ بر صفر، دولگون آلتانزول از مغولستان را شکست داد. نخودی در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل بکزاد عبدالرحمن‌اف، دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان رفت و به پیروزی ۱۰ بر ۵ رسید و با این نتیجه، به دیدار نیمه‌نهایی راه یافت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم؛ حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی به برتری دست یافت. وی در دور سوم و مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر سباستین جزیرزانسکی از لهستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این مرحله به مصاف برنده بوریس ماکایوف از اسلواکی خواهد رفت.

در آن سوی جدول این وزن المپیکی، دیوید تیلور قهرمان جهان و المپیک از آمریکا تا دیدار فینال با یزدانی روبه‌رو نخواهد شد. تیلور نیز در ۲ مبارزه قبلی خود به ترتیب مقابل آرون کانوا از ایتالیا به برتری ۱۰ بر صفر رسید و سپس ۱۱ بر صفر از سد راموس از پورتریکو گذشت و به نیمه نهایی رسید. به این ترتیب یزدانی و تیلور به نیمه نهایی صعود کرده‌اند و تنها یک برد تا رسیدن به فینال و مصاف حساس برای کسب مدال طلای جهان فاصله خواهند داشت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم؛ امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر مقابل ژی وی‌دنگ، دارنده مدال نقره و برنز جهان از چین به برتری دست یافت. وی در دور سوم و مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد الکساندر خوتسیانیوسکی، دارنده مدال برنز جهان از اوکراین گذشت و به دیدار نیمه‌نهایی راه یافت.

بیشتر بخوانید؛

کشتی قهرمانی جهان| اتفاق قابل پیش‌بینی؛ امیرمحمد یزدانی سر وزن نرسید و حذف شد

کشتی قهرمانی جهان| شوک به کشتی آزاد؛ امیرمحمد یزدانی به قرعه رژیم صهیونیستی خورد/ آغاز مسابقات حسن یزدانی

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *