خبرخوب| بسته خبر خوب مردمی / این سربازان تسلیم شدند

خبرهای ارسالی شما مخاطبان همراه، هر روز در قالب بسته خبر خوب مردمی در خبرگزاری فارس منتشر می‌شود. این گزارش، بسته خبرخوب امروز است که زحمت ارسال خبرهایش را شما کشیدید و ما هم روایتش کردیم. قول می‌دهیم با خواندنش کیفتان مثل ما حسابی کوک می‌شود. خبرهای خوبتان را برای ما ارسال کنید.

روه خبرخوب:وقتش رسیده که ما و شما با کمک هم  کاری کنیم کارستان. هرروز خبرهای خوبی دوروبرمان اتفاق می‌افتد که شاید زیاد به چشممان نیاید. اما وقتی دقت می‌کنیم می‌بینیم از این اتفاق‌های حال خوب کن، هر روز در کشورمان داریم.

جشنواره «خبر خوب» با همین هدف راه اندازی شده است. آستین‌هایتان را بالا بزنید و خودتان خبرنگار شوید. از خوبی‌ها خبر تهیه کنید، آن‌ها را نشر دهید و برای ما هم بفرستید. فرقی نمی‌کند موضوع خبر شما چه باشد. خبرهای ارسالی شما مخاطبان همراه، هر روز در قالب بسته خبر خوب مردمی در خبرگزاری فارس منتشر می‌شود. این گزارش، دومین بسته خبر خوب است که زحمت ارسالش را شما کشیدید و ما هم روایتش کردیم. قول می‌دهیم با خواندن این خبرها کیفتان مثل ما حسابی کوک می‌شود

*نذری  پیرزن برای اربعین

پیرزن برای پولی که قرار بود در قرعه کشی خانوادگی برنده شود نقشه زیاد کشیده بود. پول زیادی نبودها؛ هشت میلیون تومان، اما برای زن سالمندی که هر ماه را با یک آب باریکه سر می‌کند، پول کمی هم نبود. اما وقتی در روزهای قبل از اربعین در قرعه کشی برنده می‌شود، همین پول را هم نذر کربلا می‌کند. پای رفتن به کربلا را ندارد. خلاصه اینطور می‌شود که هشت میلیون تومان را برمی دارد و به مغازه کاسب معتمد محله می‌رود که می دانست هر سال زائر اربعین است. به کاسب محل می‌گوید این بسته‌ها نذرمن هست برای کربلا. در مسیر پیاده روی اربعین نذرم را ادا کن مادر! هشت میلیون را بسته بندی کرده. اول از حرم امام علی(ع) شروع کن مادر! این یک میلیون برای حرم حضرت علی (ع)، شنیده‌ام حرم دو طفلان مسلم در مسیر پیاده روی اربعین و کنار شط فرات است. این یک میلیون نذر دو طفلان مسلم است. به همین ترتیب جلو می‌رود. یک میلیون تله زینبیه، یک میلیون حرم حضرت عباس (ع)، دو میلیون حرم امام حسین (ع)… این عکس نذرهای مادر سالخورده است که همان کاسب خوش ذوق انداخته و خبر این کار زیبای مادر را برای جشنواره خبر خوب فرستاده است.

*شما دست تو جیبت نکن!

بعضی‌ها بلدند چطور حال خودشان و حال بقیه را خوب کنند. مثل این کاسب  قمی که در بحبوبه مشکلات و شرایط سخت اقتصادی دلی دارد به وسعت دریا و سردر مغازه‌اش بنری نصب کرده است با این محتوا که خدمات تعمیر لوازم خانه برای خانواده‌های شهدا و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد رایگان است… صاحب این کسب و کار کوچک وقتی این بنر را زده دیگر حساب و کتاب نکرده که ممکن است این کار خیر او دهان به دهان بچرخد و در یک روز مشتریان مورد نظر زیاد باشند و دخل مغازه‌اش ناچیز باشد. به رزاق بودن خدا مطمئن است و اگر سراغش بروی دستت می‌آید که چقدر پر روزی است. کاسب‌های اهل دلی مثل این بنده خوب خدا دور و برمان کم نیستند. به هم معرفی‌شان کنیم.

*چند فرم از خبرهای خوب اربعینی

برایمان از اربعین و مشایه خبرهای خوب و تصاویر بسیاری فرستادید، عکس‌هایی که دل جاماندگان را بدجور هوایی کرد. راستش را بخواهید انتخاب برنده خبر خوب از میان این تصاویر ناب کار سختیست. این چند عکس فقط بخشی از زیبایی‌های مسیر آسمانی نجف تا کربلا است که ما در این بسته خبر خوب برخی را با شما به اشتراک گذاشتیم. اطمینان داریم آنها که امسال مشرف به پیاده روی اربعین شدند از این تصاویر ناب کم ندیدند. کیفیت بعضی تصاویر پایین است اما ما سعی می کنیم تصاویر ارسالی مردم را با شما به اشتراک بگذاریم.

*سربازانی که تسلیم شدند

این تصویر سربازان فراجاست که امنیت امروز مرزهایمان گواهی است بر اینکه سر تعظیم در برابر هیچ قدرتی فرو نیاوردند اما در طریق محبت و مسیر پیاده روی اربعین نشسته‌اند کف زمین و زانو زده‌اند در برابر زائران کربلا تا خاک کفش‌هایشان را بگیرند وسرمه چشمانشان کنند.

*فرماندهان سپاه در موکب پیاده روی اربعین چه می‌کنند؟

 تصویر دیگر جمعی از فرماندهان سپاه را نشان می‌دهد که در یکی از موکب‌ها مشغولند. هرچه درجه وپست ومقام دارند کناری گذاشتند وکفش زائران اربعین را واکس می‌زنند.

*کرایه شوش تا جذابه چند؟

از شهر شوش تا مرز چذابه مسیری است ۲۰۰ کیلومتری. مسیر کمی نیست. هر طوری بخواهی حساب کنی کرایه خوبی دارد و در اربعین حسینی که مسافر زیاد است می‌شود روی درآمد جا به جایی مسافر حساب باز کرد. اما یک راننده اهل دل، زائران اربعین را در این مسیر ۲۰۰ کیلومتری تنها با ذکر یک صلوات جا به جا می‌کرد.

خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش خبر باشید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *