کشتی قهرمانی جهان| صعود بی‌رحمانۀ رحمان عموزاد به فینال/ ناکامی محض محمدیان مقابل اسنایدر!

نیمه‌نهایی رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان با پی‌گیری مبارزات نمایندگان تیم ملی کشورمان صورت گرفت.

به گزارش نارخبر به نقل از دانا؛ در وزن ۶۱ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ – بلگراد در صربستان، رضا اطری در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر ۱ بصیر علی‌لی از مقدونیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر صفر اسلام بازرگانوف از آذربایجان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. 

وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۳ گئورگی وانگلوف از بلغارستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اطری در این مسابقه مقابل نارمانداخ از مغولستان با نتیجه ۵ بر ۳ و پس از یک کام‌بک تماشایی و مطمئن، به پیروزی رسید و ضمن قطعی کردن نخستین مدال جهانی‌اش به دیدار پایانی راه یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ – بلگراد در صربستان، رحمان عموزادخلیلی در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۱ جون سوک‌یون از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر اسماعیل موزوکایف، دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

 وی در این مرحله با نتیجه ۱۳ بر ۲ آدیل اوسپانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عموزاد خلیلی در این مرحله با اجرای نمایشی بی‌نقص و بی‌رحمانه در این وزن جدید با نتیجه ۹ بر ۲ از سد حاجی‌علی‌اف، عنوان‌دار جهان و المپیک از آذربایجان گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ – بلگراد در صربستان، محمدحسین محمدیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر ساموئل شرر از سوئیس را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. 

وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۵ ماگامد زاخاریف از اوکراین را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محمدیان در جدال نیمه‌نهایی به مصاف کایل اسنایدر، قهرمان جهان و المپیک از آمریکا رفت و با نتیجه ۴ بر یک شکست را پذیرفت. وی فردا به دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز جهان خواهد رفت.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *