اجرای نمایش های خیابانی دفاع مقدس در ساوه

برگزاری جشنواره منطقه ای تئاتر دفاع مقدس ساوهC
نمایش های خیابانی دفاع مقدس به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه برگزار شد

به گزارش نارخبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فررئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از اجرای نمایش های خیابانی  خبرداد و بیان داشت: این نمایش ها با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،کانون بسیج هنرمندان و بسیج دانش آموزی به مناسبت هفته دفاع مقدس در مدارس اجرا گردید.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه در حاشیه اجراهای نمایش خیابانی ابراز داشت: درحوزه فرهنگ و هنرنمایش همواره مورد توجه هنرمندان جامعه بوده است و تئاتردفاع مقدس ضمن پرداختن به مضامین،موقعیت ها،رویدادها و شخصیت های جذاب،ارزشها ی دینی،اخلاق،حماسه ها و ایثارگریها را با زبان هنر بازتاب می دهند. 

وی گفت: اگر بخواهیم صحنه های به یاد ماندنی دفاع مقدس را برای تمام نسل ها وعصرها ماندگار کنیم می بایست آن حماسه ها و ایثار گری ها و جانفشانی ها را در قالب های هنری به نسل های کنونی و آینده انتقال دهیم. 

وی افزود: به مناسبت هفته دفاع مقدس و انتقال ارزش ها به دانش آموزان این نمایشها با همکاری هنرمندان در سطح مدارس اجرا شد. 

۱-نمایش خیابانی«پدریک قهرمان بود» کارگردان: مهدی ملکی بیگدلی      بازیگران: مسعود طاهریان- حسن فرزین- مهدی ملکی بیگدلی  2-نمایش خیابانی«کانال کمیل» کارگردان: اکبرنجفی بازیگران: اکبرنجفی- اصغر تنهایی  3-نمایش خیابانی«حکم طلاق» کارگردان: محسن دهقان بازیگر: مهدی اوشی

۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *