چند دقیقه تفکر درباره پروژه نیکا شاکرمی

جامعه ای که فکر نمی کند عملاً به بدخواهانش اجازه میدهد تا به جای او فکر کنند و برایش تصمیم بگیرند و نهایتا تبدیل به ابزاری برای اهداف بدخواهانش می شود.

فارس پلاس– روایت روز- ضدانقلاب برای تداوم اغتشاشات نیاز به خون تازه و بهانه جدید دارد و لذاست که در این مرحله از زمان روی نیکا شاکرمی مانور می دهد.

پرسش اینجاست که براستی چرا نظام باید یک دختر ۱۶ ساله را آن طور که ضدانقلاب ادعا می کند مورد شکنجه قرار داده و به قتل برساند؟مگر اکنون بحث بر سر این نیست که جوانان و نوجوانان بازداشتی را زودتر آزاد کنند؟ 

صرفنظر از دروغ عامدانه ضدانقلاب با هدفی معلوم و مشخص، سئوال اینجاست که چرا بعضی ها در داخل بدون تفکر درباره شایعات و ادعاها، هر چه می شنوند باور می کنند؟ 

واقعاً امثال نیکا چه خطری برای نظام دارند؟

دختر ۱۶ ساله ای که ترک تحصیل کرده، سبک زندگی متفاوتی دارد، برخی شبها خانه نمی آمده تا حدی که بعد از یک هفته از حادثه فوتش، تازه خانواده اش نگران می شوند و به پلیس مراجعه می کنند!

واقعاً آن طور که بی بی سی و اینترنشنال میگویند مساله نظام کشتن چنین نوجوانی است؟

نظامی که امروز ابرقدرت‌های جهانی را به زانو درآورده، سطح دشمنی اش یک نوجوان با وضعیت نیکا شاکرمی است؟ آن هم با این شیوه فجیع؟ عبدالمالک ریگی رئیس گروهگ تروریستی جندالشیطان هم که دستگیر شد چنین برخوردی با او نشد، حالا نظام با یک دختر بچه ۱۶ ساله این کارها را بکند؟ 

براستی چرا فکر نمی کنیم؟ 

اصلاً فرض کنیم مدرکی هم نیست. دوربین مدار بسته خانه ای که نیکا شاکرمی وارد آن می شود هم نیست! چرا باید چنین پرت و پلاهای مبتذلی را باور کنیم؟

مساله مهم امروز ما آمریکا و انگلیس و دروغگویی های رنگ و لعاب دار رسانه هایشان نیست، چرا که دیر یا زود حقیقت روشن می شود و اینها بی‌آبروتر از قبل خواهند شد، اما مساله اصلی فکر نکردن بخشی از جامعه است.

جامعه ای که  فکر نمی کند عملاً به بدخواهانش اجازه میدهد تا به جای او فکر کنند و برایش تصمیم بگیرند و نهایتا تبدیل به ابزاری برای اهداف بدخواهانش می شود.

اسلام راه سعادت جامعه را تعقل و تفکر می داند. برای همین است که می گوید یک ساعت تفکر برتر از ۷۰ سال عبادت است.

ای کاش قبل از پذیرفتن هر خبری لحظه ای فکر کنیم فرقی هم ندارد منشا خبر بی بی سی باشد یا خبرگزاری فارس.

پایان پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *