کاهش تعداد کانون‌های بیماری دامی در استان مرکزی

فتحی گفت: تعداد کانون‌های بیماری از ۱۴ کانون در سال ۹۸ به ۲ کانون در سال ۱۴۰۰ رسیده، این موفقیت در راستای افزایش بهره‌وری و به‌کارگیری توان‌بخش خصوصی و فعالیت‌های آموزشی ترویجی تحقق‌یافته است.

به گزارش  نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ محمد فتاحی سرپرست دامپزشکی استان مرکزی صبح امروز در شورای برنامه‌ریزی توسعه استان مرکزی گفت: اداره کل دامپزشکی استان مرکزی در ۱۲ شهرستان استان با ۱۷۰ نفر پرسنل دارای تحصیلات دانشگاهی فعالیت دارند.

فتاحی اظهار کرد: از نظر جایگاه بهداشت دام در استان دارای پوشش ۸۸ درصدی است، درصورتی‌که میانگین کشوری ۸۵.۲ است.

وی ادامه داد: از نظر شاخص پوشش بهداشتی، تولیدات دارای پوشش ۹۰ درصد و میانگین کشوری ۸۹ درصد است، بنابر دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت دام مبنی بر ریشه‌کنی بیماری طاعون، عملیات کنترل آن از سال ۱۴۰۰ در سطح استان شتاب گرفته و تمامی جمعیت هدف واکسینه شده و تعداد کانون‌های بیماری از ۱۴ کانون در سال ۹۸ به ۲ کانون در سال ۱۴۰۰ رسیده، این موفقیت در راستای افزایش بهره‌وری و به‌کارگیری توان‌بخش خصوصی و فعالیت‌های آموزشی ترویجی تحقق‌یافته است.

سرپرست دامپزشکی استان مرکزی گفت: اولویت‌های دامپزشکی استان در برنامه هفتم علاوه بر تأمین بهداشت دام، پوشش کنترل کیفی و بهداشتی تولیدات خام دامی است.

فتاحی بیان کرد: در زمینه کاهش بیماری‌های مشترک دام و انسان ۹۴.۸ درصد محقق شده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار برنامه ششم توسعه دامپزشکی،  ۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *