وزیر اقتصاد: اجازه تعطیل شدن واحد‌های تولیدی به دلیل مالیات را نمی‌دهیم

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: اگر مالیات باعث تعطیلی واحد‌های تولیدی شود قطعا مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد و اجازه تعطیل شدن واحد‌های تولیدی به دلیل مالیات را نمی‌دهیم.

به گزارش نارخبر به نقل از خبرگزاری فارس از شاهین شهر، سید احسان خاندوزی بعد از ظهر امروز (پنجشنبه) در نشست شورای اداری و فعالان اقتصادی شهرستان شاهین شهر و میمه اظهار داشت: وضعیتی که امروز شاهد آن هستیم محصول نظام اداری و سیاست‌گذاری نادرست در سال‌های گذشته است؛نظام تغییر در مناسبات، سیاست‌ها و قواعد از سطوح پایینی کشور باید آغاز و به تدریج نتیجه این تغییر رویکرد حاصل و مشهود شود.

وی افزود: مسیر نادرست چندسال گذشته در دولت سیزدهم در حال تغییر است و چراغ و نقشه راه وزارت اقتصاد حرکت به سمت عدالت منطقه‌ای است.

خاندوزی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ هزار کارآفرین کشور به صورت الکترونیک مجوز دریافت کرده‌اند و در حال فعالیت هستند، گفت: به مردم قول می‌دهم آثار اصلاحات اقتصادی انجام شده امروز را طی چند سال آینده خواهند دید.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به ایجاد تناسب در وصول مالیات در استان تصریح کرد: اگر مالیات باعث تعطیلی واحد‌های تولیدی شود قطعا مورد به مورد بررسی و رسیدگی می‌کنیم و اجازه تعطیل شدن واحد‌های تولیدی به دلیل مالیات را نمی‌دهیم.

وی گفت: رعایت حقوق واحد‌های تولیدی در بحث وصول مالیات انجام گرفته و دستور داده‌ایم مراعات شود و نهایت همکاری با تولیدکنندگان داریم حتی اگر بدهی معوق داشته باشند.

خاندوزی افزود: درگاه ملی مجوزها در دوره تکلیف قانونی از پنجم فروردین ۱۴۰۱ تاکنون راه‌اندازی شده و نزدیک به ۳۹۰ هزار درخواست مجوز کسب و کار را دریافت کرده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: مجموع میزان عوارض آلایندگی به شهرداری برگشت و میزان مالیات‌ها خیلی بیشتر از سال ۱۳۹۹ بود که این امر نخستین اقدام تحولی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: منابع بانکی متعلق به مردم است و برای رضایمندی مردم باید این تخصیص‌ها به شیوه عادلانه انجام شود.

انتهای پیام/۳۶۴۹/ش

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *