۵ گریم‌ سنگین سینمای ایران

به بهانه بازی محسن تنابنده در فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» در نقش هیتلر، ۵ گریم سنگین و به یادماندنی سینمای ایران را مرور کرده ایم.

به گزارش  نارخبر؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «جنگ جهانی سوم» ششمین فیلم بلند هومن سیدی در مقام کارگردانی است؛ فیلمی که برای نخستین بار در هفتاد و نهمین جشنواره ونیز به نمایش درآمد و دو جایزه بهترین فیلم را برای سیدی و بهترین بازیگری مرد را برای محسن تنابنده در بخش افق های این جشنواره به همراه داشت.

کمیته انتخاب نماینده سینمای ایران برای اسکار پس از موفقیت این فیلم در ونیز، «جنگ جهانی سوم» سیدی را راهی نود و پنجمین دوره اسکار کرده و به همین بهانه و بر اساس قوانین اسکار که فیلم های معرفی شده به این آکادمی باید در کشور مبدا یک اکران حداقلی داشته باشند، اکران محدود آخرین ساخته سیدی در پردیس مگامال صورت گرفت.

سرمایه گذار فیلم «جنگ جهانی سوم» پیش از این سریال «قورباغه» را هم به کارگردانی هومن سیدی تولید کرده بود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده:« شکیب (با بازی محسن تنابنده) یک کارگر روزمزد میانسالِ بی‌خانمان است که همسر و پسرش را سال‌های پیش در یک زلزله از دست داده و تاکنون با این امر کنار نیامده است. محل ساخت‌وسازی که او امروز در آن کار می‌کند، معلوم می‌شود که صحنهٔ فیلمی دربارهٔ جنایات آدولف هیتلر در طول جنگ جهانی دوم است. هنگامی که بازیگر نقش هیتلر به‌طور ناگهانی در طول فیلم‌برداری می‌میرد، با وجود تمام مشکلات، شکیب به دلیل شباهت عجیبش به هیتلر به عنوان جایگزین بازیگر قبلی انتخاب می‌شود و در ادامه ماجراهایی برای او می افتد.»

به بهانه گریم محسن تنابنده در نقش هیتلر برای فیلم «جنگ جهانی سوم» برخی گریم های سنگین سینمای ایران را مرور کرده ایم.

محسن تنابنده در فیلم سینمایی جنگ جهانی سوم

گریم های سنگین تنابنده در سریال های شاهگوش، ابله و سینمایی لامپ ۱۰۰

اکبر عبدی در سینمایی مادر

اکبر عبدی در سینمایی خواب زده ها

رضا کیانیان در سینمایی یه تکه نان با سه گریم متفاوت

مصطفی زمانی در سینمایی پریناز

محمود بصیری در سینمای دستفروش

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *