سیدحسن نصرالله: ایران بار دیگر توانست در برابر فتنه غربی ـ اسرائیلی به پیروزی بزرگی برسد

دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در سخنرانی «روز شهید» با قدردانی از جایگاه تمام شهدای محور مقاومت و حزب‌الله لبنان، تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران بار دیگر در برابر فتنه غربی ـ اسرائیلی، پیروزی بزرگی به دست آورد و این روند ادامه خواهد یافت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان به مناسبت «روز شهید» در منطقه «البقاع» سخنرانی کرده و طی سخنرانی‌ خود ضمن تاکید بر جایگاه شهدا و قدردانی از خانواده‌های آنان، به مهم‌ترین مسائل بین‌المللی، تحولات منطقه‌ای و وضعیت سیاسی لبنان پرداخت.

رشادت شهدا بود که لبنان را به اینجا رساند

طبق گزارش پایگاه خبری «العهد الاخباری»، سیدحسن نصرالله سخنان خود را از بیاناتی درباره روز شهید آغاز کرده و گفت: به مناسبت می‌گویم که روز شهید، روزی است که امیر شهادت‌طلبان ما به ساختمان فرمانداری نظامی اسرائیل در صور یورش برد و آن را به کلی ویران کرد و در کمتر از یک دقیقه بیش از ۱۰۰ نظامی و افسر اسرائیلی را به هلاکت رساند. دشمن از این عملیات شوکه شد و امیدها و آرزوهایش برای ورود به لبنان در دوران اسرائیلی بر باد رفت و این جریان، اولین روند آزادسازی را ایجاد کرد که پس از آن دشمن به فکر عقب‌نشینی افتاد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره جایگاه شهدای حزب‌الله و خانواده‌هایشان خاطرنشان کرد: شهدای ما با روحیه و تربیت مقاوم تمام کارها و مشغله‌های خود را در دوره جوانی رها کردند و به جبهه‌های جنگ پیوستند. خانواده‌های این شهدا، اجر معنوی خود را آن‌جایی کسب کردند که به جای ممانعت، جوانان خود را تشویق کردند و پس از شهادتشان صبر به خرج کردند. خانواده‌های شهدا، از پدر و مادر گرفته تا خواهر و برادر و همسر همه ایستادند و به وصیت شهدا که همانا ادامه مسیر مقاومت تا پیروزی و تحقق اهداف بود، عمل کردند.

سیدحسن درباره بهای خون شهدای مقاومت حزب‌الله افزود: ما و خانواده‌های شهدا باید بهای جانفشانی و جهاد شهدایمان را بدانیم، که الحمدلله  به خوبی را می‌دانیم و در این مسیر می‌مانیم. اولین مرحله شهادت این قهرمان، جهاد و مبارزه بود، ما قدردان این جهاد و جانفشانی شهدا در مسیر کرامت، آزادی و سرزمین‌مان هستیم. مرحله دوم خود شهادت بود و خونی که فدا کردند؛ ما قیمت و بهای این شهادت را می‌دانیم و معتقدیم برکت همان جانفشانی و رشادت بود که لبنان را به این‌جا رساند.

دبیرکل جنبش حزب‌الله در ادامه خطاب به خانواده‌های شهدای مفقودالاثر گفت: ما احساس این خانواده‌ها را درک می‌کنیم و می‌دانیم که خانواده‌های شهدا چگونه منتظر بازگشت شهدای خود هستند. من به همراه تمام همراهانم به این خانواده‌ها تاکید می‌کنم که شبانه‌روز در حال پیگیری بازگشت پیکرهای مطهر این شهدا هستیم. ما ملت رها کردن شهدایمان نیستیم؛ پیکر تمام شهدایمان را بازمی‌گردانیم.

شکست دشمن در برنامه‌ریزی برای هدف قراردادن نسل سوم مقاومت

سیدحسن نصرالله درباره هدف قرار گرفتن نسل سوم کشورهای ما در برنامه‌های دشمنان خاطرنشان کرد: دشمن و در راس آن آمریکا به دنبال گسترش فرهنگ‌های نامناسب و فرهنگ بی‌تفاوتی بودند. با تمام تلاش‌های دشمن در فضای مجازی، باید بگویم دشمن در خارج کردن جوانان و فرزندان ما از مسیر درست مقاومت شکست خورد. جوانان ما حالا حتی در رفتن به جبهه‌های جنگ با هم رقابت می‌کنند و همچنان پرچم مقاومت را بالا نگه داشته‌اند.

وی در ادامه تاکید کرد: نسل سوم ما دشمن را شوکه کرد؛ دشمن ما که روی خستگی مردم‌مام حساب کرده بود. اما جوانان شهادت‌طلب لبنانی و فلسطینی و یمنی نشان دادند که این حساب‌ها شکست خورده است. به دشمن آمریکایی و اشغالگر هشدار می دهم که روی این نسل حساب باز نکنید؛ ما این نسل مومن و قوی را به شما و فضای مجازی پر از فسادتان نخواهیم داد و تنها نخواهیم گذاشت.

دولت‌های آمریکایی و کابینه‌های صهیونیستی همه یکسان هستند

دبیرکل جنبش حزب‌الله درباره انتخابات رژیم صهیونیستی گفت: تمام دولت‌ها و کابینه‌های اسرائیلی، تروریستی و فسادآمیز بودند. این کابینه‌ها هیچ تفاوتی با هم ندارند و همه افراط‌گرا هستند. آن ها دشمنانی احمق هستند و ما خدا را شکر می‌کنیم که دشمن ما احمق است؛ این موضوع به نابودی هر چه زودترش کمک خواهد کرد.

سیدحسن نصرالله تاکید کرد: برای ما لبنانی‌ها تنها نگاه خداوند و معادلات قدرت مهم است. در مقابل هر کابینه‌ای از اسرائیل که باشیم، چه افراطی و چه معتدل، چه چپ و چه راست، با قدرت و عناصر آن برخورد خواهیم کرد. درباره توافق ترسیم مرزهای دریایی هم همین است؛ ما تنها بر قدرت خود در مواجهه با تل‌آویو اتکا داریم.

دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در ادامه با مسئول دانستن آمریکا در قبال موجودیت رژیم صهیونیستی در منطقه، درباره موضوع انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا گفت: شیطان بزرگ چه لباس آبی بر تن کند و چه قرمز، همان شیطان است؛ با همان جوهره و اهداف شیطانی. انتخابات آمریکا هیچ تغییری در سیاست‌های منطقه‌ای واشنگتن ایجاد نخواهد کرد؛ دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان برای ما یکسان هستند. به کشورهای عربی منطقه نیز می‌گویم که برای امنیت خود روی آن‌ها حساب نکنید.

لعنت واقعی برای لبنان، خود آمریکایی‌ها هستند

سیدحسن نصرالله در ادامه و در واکنش به اظهارات دستیار وزیر خارجه آمریکا در مورد حزب‌الله و مقاومت، مبنی بر منبعی همانند لعنت و وبا و طاعون بودن برای لبنان خاطرنشان کرد: تهاجم اسرائیلی به لبنان با پول‌ها و حمایت‌های آمریکایی‌ها از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۰ و تاکنون که ادامه دارد، خود وبا و طاعوت و لعنت بود. ین لبنان، مقاومت و دولت و ارتشش بودند که شما وبای واقعی، لعنت حقیقی و طاعون مبارزه کردند تا از لبنان و منطقه بیرون رانده شوید.

وی درباره ناآرامی‌های اکتبر ۲۰۱۹ در لبنان که آن را دستاورد عمدی آمریکایی‌ها برای لبنان توصیف کرد، گفت: شما بودید که این لعن و نفرین و ناآرامی را به کشورمان آوردید و در مقابل حزب‌الله بود که در مقابل شما ایستاد و خواهد ایستاد. حصار شما آمریکایی‌ها تاکنون نیز بر کشور ما ادامه دارد و لبنان از همه جا تحریم و محاصره است. اگر کشوری در جهان شجاعت این را داشته باشد که به بیروت کمک کند، شما به دولت ما فشار می‌آورید و تهدید می‌کنید که ان کمک پذیرفته نشود.

تهدید و مخالفت از آمریکا، کمک و مساعدت از جانب ایران

دبیرکل جنبش حزب‌الله درباره کمک‌های سوختی ایران به لبنان خاطرنشان کرد: زمانی که کشور ما درگیر بحران‌های شدید مالی و سوختی بود، مسئولان ایرانی پذیرفتند که با لیره لبنانی به ما سوخت و نفت و بنزین برسانند؛ اما آمریکایی ها هشدار دادند و تهدید کردند. حتی در موضوع برق و انرژی‌های دیگر لبنان درخواست‌هایی رسمی را به همراه هیات‌های سیاسی و فنی به ایران فرستاد و ایران نیز بدون هیچ محدودیتی پذیرفت؛ اما چرا ماه‌هاست که روند رسیدن این کمک‌ها متوقف شده‌ است؟ چون لعنتی به نام آمریکا مخالف این موضوع است و تهدید کرده است.. این موضوعی است که لبنانی‌ها باید بدانند.

سیدحسن نصرالله خطاب به آحاد ملت لبنان خاطرنشان کرد: من به وضوح به شما مردم لبنان می‌گویم آن‌ها توافق ترسیم مرزهای دریایی را به خاطر شما و منابع و امنیت‌تان نپذیرفتند؛ این‌ها دروغ و نفاق است. آن‌ها تنها برای دورکردن اسرائیل و خودشان و منطقه از جنگ قبول کردند که حقوق ما را به رسمیت بشناسند؛ چرا که دولت آمریکا اولویت‌های دیگری داشت. ما حق و حقوق دولت بیروت را از دشمن اسرائیلی گرفتیم.

وی درباره سیاست‌های آمریکایی در منطقه ضمن محکوم کردن قانون قیصر و تحریم‌ها علیه لبنان، سوریه، عراق و یمن، گریزی به تحولات داخلی ایران نیز زده و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران بار دیگر توانست در برابر فتنه آمریکایی‌ها و محور غربی-اسرائیلی پیروزی بزرگی به دست آورد و به امید خدا روند پیروزهای تهران ادامه خواهد داشت.

مقاومت لبنان، رئیس‌جمهوری غیرقابل معامله می‌خواهد

دبیرکل جنبش حزب‌الله درباره اهمیت تشکیل دولت بیروت و انتخاب رئیس جمهور قدرتمند گفت: ما در برابر مشکلاتی  قرار داریم اما نباید این جایگاه را با هر فردی پر کنیم. این جایگاه مهمی است که باید به کسی برسد که بتواند عناصر قدرت ملت لبنان را در سیاست‌های خود تقویت کند. برخی از بیگانگان و دشمنان جنگ داخلی و سناریوهای به هرج و مرج کشاندن لبنان را به عنوان راهی برای خلاص شدن از مقاومت نگاه می‌کردند؛ اما شکست خوردند.

وی در این باره ادامه داد: آمریکایی‌ها از ارتش ملی ما حمایت می‌کنند، چرا که فکر می‌کنند این ارتش روزی می‌تواند در مقابل مقاومت بایستد. ما خانواده بزرگ مقاومت، به عنوان بخش مهمی از ملت لبنان می‌گوییم که رئیس‌جمهوری بزرگ و حامی مقاومت می‌خواهیم. رئیس‌جمهوری که اگر آمریکایی‌ها سرش داد زدند، نترسد و کوتاه نیاید؛ ما رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که قابل خرید و فروش نباشد.

سیدحسن نصرالله در ستایش «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان، علی‌رغم تمام اختلاف‌نظرها گفت: اگر مقاومت لبنان، توانست با قدرت در مقابل دشمنان بایستد و دولت در موضع قدرت بر سر موضوع ترسیم مرزهای دریایی مذاکره کند، به خاطر حمایت و پشت‌گرمی و اطمینان به چنین رئیس‌جمهوری بود.

رهبر جنبش حزب‌الله لبنان در پایان سخنرانی خودتاکید کرد: ما به عنوان مقاومت لبنان، رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که مقاومت را نپوشاند و سعی نکند که از پشت به آن ضربه بزند؛ چرا که قدرت مقاومت، نیازی به پوشش ندارد.

یازدهم نوامبر به عنوان روز شهید در لبنان شناخته می‌شود؛ ۴۰ سال پیش در چنین روزی، شهید «احمد قصیر» عضو جنبش حزب الله نخستین عملیات استشهادی مقاومت لبنان را علیه رژیم صهیونیستی به انجام رساند. مقاومت لبنان و خانواده‌های شهدا هرساله این روز را گرامی داشته و با دیگر با شهدایشان تجدید بیعت می‌کنند.

پایان پیام/ ت ۲۰

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *