صدراعظم آلمان خواستار تشدید فشار بر ایران شد

در پی اقدامات ضد ایرانی و مداخله جویانه کشورهای غربی ، صدراعظم آلمان خواستار تشدید فشار بر ایران شده است

به گزارش  نارخبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  در حالی که اقدامات ضد ایرانی و مداخله جویانه کشورهای غربی ادامه دارد، صدراعظم آلمان خواستار تشدید فشار بر ایران شده است.

با گذشت دو روز بعد از رایزنی تلفنی اولاف شولتز صدراعظم آلمان با بنیامین نتانیاهو برای تبریک پیروزی به او در انتخابات رژیم صهیونیستی، این مقام ارشد آلمان روز شنبه (امروز) علیه ایران موضعگیری تندی کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حالی که هفته گذشته وزارت خارجه آلمان از تدارک اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران به بهانه اغتشاشات خبر داده بود، صدراعظم آلمان اعلام کرد که او از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران حمایت می‌کند.

اولاف شولتز صدراعظم آلمان در صفحه توییتری خود یک ویدئو منتشر و در آن بار دیگر مواضع ضد ایرانی و مداخله جویانه مقام‌های این کشور و دیگر کشورهای غربی را تکرار کرده است.

وی در بخشی از اظهارات خود در این فایل ویدئویی بار دیگر از اغتشاشگران حمایت کرد و گفت: «ما می‌خواهیم به تشدید فشار بر سپاه پاسداران انقلاب (اسلامی) و رهبری سیاسی (ایران) ادامه دهیم».

صدراعظم آلمان اغتشاشات را «مبارزه شجاعانه برای آزادی و عدالت بیشتر» توصیف کرد و مدعی «خشونت وحشیانه» در ایران شد و افزود: «تحریم‌ها یکی از راه‌های تشدید فشار بر رژیم است».

اولاف شولتز در حالی این اظهارات را مطرح کرده که مقام‌های آلمانی از آغاز اغتشاشات در حال بیان اظهارات مداخله جویانه و ضد ایرانی هستند.

شانزدهم آبان بود که سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد که این کشور در حال کار بر روی اعمال بسته جدیدی از تحریم‌های علیه ایران است و «اتحادیه اروپا باید درباره اینکه سپاه پاسداران را تحریم می‌کند یا خیر تصمیم‌گیری کند».

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *