کلاهبرداری از طریق فروش پکیج آموزش آشپزی

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری فردی که در فضاي مجازي و با جلب اعتماد یکی از شهروندان اراکی و معرفی خود به عنوان مدرس آشپزی، به بهانه فروش پکیج های آموزش آشپزی، اقدام به کلاهبرداری از او کرده بود، خبرداد.

به گزارش نارخبر به نقل از  دیار آفتاب؛ سرهنگ ” احسان آنقی ” بیان داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری مبنی بر اینکه فردی با جلب اعتماد یکی از شهروندان اراکی، از طریق شبکه اجتماعی موفق به برداشت۲۵ میلیون ریال از حساب شخصی او شده بود، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا مرکزی قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات اولیه از مالباخته، وی عنوان داشت که از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با فردی که خود را مدرس آشپزی معرفی کرده است، آشنا شده و پس از اعتماد به او به بهانه خرید پکیج آموزش آشپزی مبلغ ۲۵ میلیون ریال به حساب شخصیش واریز کرده و پس از گذشت چند روز متوجه شده که در دام کلاهبرداری گرفتار شده است.

وی خاطرنشان کرد: پس از انجام اقدامات پلیسی هوشمندانه و جستجوهای ویژه در فضای سایبری، کارشناسان پلیس فتا، ردپای کلاهبردار را در استان اصفهان شناسایی و پس از هماهنگی با دستگاه قضائی، مبلغ برداشت شده بار دیگر به حساب شاکی بازگردانده و متهم نیز با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی در پایان با تأکید بر اینکه به دلیل نامشخص بودن هویت افراد در شبکه های اجتماعی و حضور فعال کلاهبرداران در پیج های فروشگاهی اینستاگرام، کاربران همواره باید از اعتماد به افراد ناشناس خودداری کنند از شهروندان خواست تا در صورت وقوع هرگونه مشکل در فضای مجازی، موضوع را با کارشناسان پلیس فتا در مرکز فوریت های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ در میان گذاشته و از راهنمایی و خدمات آنها بهره‌مند شوند.

@policemarkazi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *