نوبران، نیازمند توسعه شاخص‌های اقتصادی و صنعتی

فرماندار ساوه گفت: بخش نوبران برای دست‌یابی به توسعه متوازن نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری در حوزه صنعتی و اقتصادی است تا بتواند با اتکاء به ظرفیت‌هایی که در ابعاد گوناگون دارد مسیر رشد و شکوفایی را شتابان طی کند.

مهدی الیاسی یکشنبه ۲۲ آبانماه ۱۴۰۱ در جلسه شورای اداری بخش نوبران که در سالن جلسات بخشداری برگزار شد، اظهار کرد: نماز جمعه میعادگاه اتحاد بین آحاد مختلف مردم است و حضور مسئولان در این آئین عبادی سیاسی ضمن برقراری ارتباط از نزدیک با جامعه فرصتی برای لمس کردن مشکلات است.

وی از نماز جمعه به عنوان یادگاری از صدر اسلام یاد کرد و افزود: به برکت انقلاب اسلامی این آئین اعتقادی و دینی در تمام نقاط کشور برگزار می شود و توانسته است کارکردی در تراز انقلاب در ابعاد سیاسی، اعتقادی، اخلاقی و دینی داشته باشد.

فرماندار ساوه از تریبون نماز جمعه به عنوان نقطه اتصال بین مردم و حاکمیت یاد کرد و با بیان اینکه تریبون نماز جمعه زبان گویای مردم است و مطالبات هفتگی جامعه را در سایه اتحاد و همدلی و در فضای امیدآفرینی منعکس می کند، افزود: امروز نیاز اساسی کشور وحدت و انسجام ملی با تقویت فضای امیدآفرینی است تا بتواند منجر به جذب حداکثری جوانان شود.

وی با بیان اینکه خدمت صادقانه به مردم شکاف‌های اجتماعی و سیاسی بوجود آمده در جامعه را از بین خواهد برد، افزود: تکریم مردم با روی گشاده و سعه صدر یکی از وظایف مهم مسئولان است تا بتوان ضمن برطرف کردن مشکلات و مطالبات مردم، آرامش را در فضای جامعه حکمفرما کرد و دستگاه های اجرایی باید به عنوان نماد حاکمیت، مسئولیت پذیری اجتماعی را تقویت کرده و همواره آماده خدمت کردن به مردم باشند.

الیاسی همچنین به موضوع آمایش سرزمینی به عنوان یک سند بالادستی اشاره کرد که دولت نگاه ویژه‌ای به آن دارد تا بتوان در اجرای این سند شاهد رشد و شکوفایی مناطق کمتر برخوردار باشیم و گفت: تقویت سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی و صنعتی در بخش نوبران و شهر آوه یکی از ضروریات است و در تلاش هستیم شاخص‌های صنعتی و اقتصادی که در بخش نوبران رشد نداشته شکوفا شود تا این منطقه همچنان در مسیر توسعه قرار گیرد.

وی به تعدد روستاهای بخش نوبران اشاره کرد و افزود: بخش نوبران تلفیقی از شهر و روستاهای متعددی است و به دلیل ظرفیت بالایی که دارد نیازمند اتخاذ سازوکار مناسب برای هموارتر کردن مسیر توسعه‌ای است و در این میان نقش امام جمعه نوبران محوری و تاثیرگذار است.

در این جلسه با ابلاغ حکمی از سوی حجت‌الاسلام محمدجواد علی‌اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، حکم حجت الاسلام رسول دادخواه امام جمعه نوبران که به مدت سه سال دیگر تمدید شده با حضور امام جمعه ساوه، ائمه جمعه شهرهای غرق آباد و آوه و جمعی از مسئولان به وی اعطا شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *