وجود ۲۷۷ تشکل کارگری ثبت شده در استان مرکزی

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: پایان سال ۹۹ شاغلین استان ۳۸۰ هزار نفر بوده که پایان سال گذشته به ۳۸۵ هزار نفر رسیده است.

به گزارش نارخبر؛جمشید امیدی روز یکشنبه ۲۹ آبان در نشست به مناسبت فرا رسیدن سالروز تصویب قانون کار اظهار کرد: استان مرکزی به عنوان قطب صنعتی کشور با ۲۲۴ هزار و ۴۷۶ نفر بیمه شده اجباری جزو استان های کارگری محسوب می شود. در استان مرکزی ۲۷۷ تشکل کارگری ثبت شده که متشکل از ۱۴۲ تشکل نماینده کارگران، ۴۲ شورای اسلامی و ۳۳ انجمن صنفی کارگری، ۵۰ انجمن صنفی کارفرمایی و ۱۰ کانون بازنشستگان هستند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در استان در بخش کار، تصمیمات بر اساس اصل سه جانبه گرایی گرفته می شود، ادامه داد: با تدابیر اتخاذ شده با همکاری شرکای اجتماعی، عملکرد خوبی در راستای  اصل سه جانبه گرایی بدست آمده و هیئت های تشحیص بر اساس تعامل و همفکری صورت گرفته یک روز در میان تشکیل می شوند، این در حالیست که در گذشته این جلسات هفته ای یکبار تشکیل می شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: در پایان سال ۹۹ شاغلین استان ۳۸۰ هزار نفر بوده اند، این آمار در پایان سال گذشته به ۳۸۵ هزار نفر رسیده است.

امیدی خاطرنشان کرد.در شهرستان های ساوه، زرندیه و دلیجان عرضه و تقاضا برای نیروی کار برعکس شده به طوری که تقاضا برای کار هست، اما برای عرضه محدودیت وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *