دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور"> دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور

سردار کریمی گفت: دفاع مقدس یک دستاورد جمعی و مردمی و نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است و اردوهای راهیان نور فناوری بهره برداری از گنجینه دفاع مقدس است.

به گزارش نارخبر به نقل از دیار افتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در نشست قرارگاه راهیان نور اظهار داشت: دفاع مقدس یک دستاورد جمعی و مردمی و نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است و اردوهای راهیان نور فناوری بهره برداری از گنجینه دفاع مقدس است و اقیانوسی از معارف دفاع مقدس در اردوهای راهیان نور وجود دارد.

وی تاکید کرد: بهره برداری از گنجینه دفاع مقدس آینده انقلاب اسلامی و پیشرفت کشور را تضمین می کند و جامعه را از شر توطئه های فرهنگی نجات خواهد داد.

سردار کریمی با اشاره به اینکه ابتکار برگزاری اردوهای راهیان نور در سال ۱۳۷۸ توسط لشکر ۱۷ امام علی بن ابیطالب(ع) زده شد، گفت: در سال ۱۳۷۹ به یک الگو در سطح کشور تبدیل شد و با هدایت ها و حمایت های مقام معظم رهبری امروز اردوهای راهیان نور یکی از مهمترین و اثرگذارترین برنامه ها است.

وی افزود: کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در همه بخش های حوزه ایثار و شهادت الگوهای کاملی ارائه کرده و تجربیات ارزشمندی در کنگره وجود دارد که با بهره گیری از آنها می‌توان در بسیاری از فعالیت ها موفق عمل کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: نیاز است موضوع برگزاری اردوهای راهیان نور در شورای اداری استان مطرح شود و همه دستگاه ها با وظیفه خود در قبال باشکوه برگزار شدن این برنامه آشنا شوند و تقسیم کار در این راستا صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: نیازمند انسجام و هم افزایی استانی برای برگزاری اردوهای راهیان نور هستیم و فضای رسانه ای استان باید اهتمام بیشتر و جدی تری به اردوهای راهیان نور داشته باشند.

سردار کریمی بیان کرد: برگزاری جلسات قرارگاه راهیان نور به شکل ماهیانه در استان یک ضرورت مهم است و تشکیل کارگروه های تخصصی ذیل قرارگاه برای مشارکت همه جانبه یک ضرورت دیگر است.

وی افزود: اعزام مدیران و اساتید دانشگاه به اردوهای راهیان نور می تواند در تربیت راویان راهیان نور بسیار موثر باشد و قطعا نهادینه کردن اردوهای راهیان نور سرمایه بزرگی برای استان ایجاد می کند و جامعه را از آسیب های اجتماعی دور خواهد کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: مشارکت مدارس، حوزه های علمیه، دانشگاه ها، دستگاه های فرهنگی یک ضرورت مهم است که باید مورد توجه قرارگاه تخصصی راهیان نور استان باشد.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *