تولید یک میلیون تن قیر توسط شرکت نفت پاسارگاد"> تولید یک میلیون تن قیر توسط شرکت نفت پاسارگاد

اسفندیار گفت: تولید این شرکت در سال گذشته یک میلیون تن قیر بوده و امسال هدفگذاری رشد ۵۰ درصدی انجام شده و تاکنون حدود ۹۵۰ هزار تن قیر در کارخانه های این شرکت تولید شده است.

به گزارش  نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ مسعود اسفندیار مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد در جمع خبرنگاران در اراک اظهار کرد: شرکت نفت پاسارگاد به عنوان بزرگترین تولید کننده قیر در خاورمیانه دارای ۶ کارخانه‌ در شهرهای آبادان، بندر عباس، تبریز، شیراز، تهران و شازند و ۲ پایانه صادراتی در بندر امام خمینی(ره) و بندر شهید رجایی است.

وی افزود: این شرکت ۱۵ نوع گرید قیر و گریدهای پی‌جی‌پلاس تولید می کند و آخرین گرید تولید شده در این شرکت در دمای ۷۶ درجه مثبت و منفی ۲۲ درجه قابلیت استفاده دارد.

اسفندیار با بیان اینکه ممکن است این صنعت، یک صنعت سیاه تصور شود اما به عنوان صنعت سبز شناخته شده ایم ادامه داد: استاندارد در کف مطلوبیت تعریف می شود، اما این شرکت فراتر از استاندارد رفته و به عنوان سکاندار استاندارد در سطح کشور معرفی می شود.

مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد اضافه کرد: تولید این شرکت در سال گذشته یک میلیون تن بوده و امسال هدفگذاری رشد ۵۰ درصدی انجام شده و تاکنون حدود ۹۵۰ هزار تن قیر در کارخانه های این شرکت تولید شده است.

اسفندیار ادامه داد: در حال حاضر شرکت در رینگ بورس به صورت ریالی عرضه محصول می کند اما شرکت های زیرمجموعه به صورت ارزی فروش را انجام می دهند و از همین محل ارز به داخل کشور باز می گردد.

وی با اشاره به اینکه صادرات به کشورهای هند و چین و حاشیه خلیج فارس انجام می شود گفت: بازارهای جدیدی شناسایی شده و محکوم به این هستیم که به صورت cfr (تحویل قیر در بازار مناطق) در مناطق داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد خاطرنشان کرد: صادرات به اروپا از دیگر اهداف ماست.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *