متهمانی که در دادگاه چهره‌ای مظلوم پیدا می‌کنند!

امروزه تصاویری از متهمان اغتشاشات اخیر با ظاهری آراسته و محاسن و موهای مرتب شده منتشر می‌شود که باعث مظلوم نمایی در فضای مجازی می‌شود، علت چهره‌های مظلوم متهمان در دادگاه چیست؟

خبرگزاری فارس- تهران: این روزها تصاویری از دادگاه‌های متهمان حوادث اخیر دست به دست می‌شود که هیچ شباهتی به قاتلان یا چاقوکش‌ها ندارد. 

محاسن و موهای مرتب شده متهمان آقا، چهره‌ای مظلوم و فریبنده در افکار عمومی و رسانه ها از متهم را نشان می‌دهد.

برخی کارشناسان حوزه رسانه معتقدند یکی از عواملی که باعث تهییج احساسات برخی مردم بعد از اجرای حکم متهمان توسط دادگاه می شود انتشار تصاویری با ظاهر آراسته و چهره‌های مظلوم از متهمان در دادگاه است. 

در صورتی این متهمان قبل از دستگیری ظاهری متفاوت و متضاد با ظاهر فعلی داشتند.

پیش از این نیز کاربران زیادی نسبت به استفاده متهمان خانم از پوشش چادر اعتراض کرده بودند. سال‌ گذشته رییس قوه‌قضاییه بخشنامه‌ای در رابطه با عدم الزام پوشش چادر ابلاغ کرده بود.

 استفاده یک زن متهم به قتل در اغتشاشات اخیر کرج از چادر درحالی که قبل از دستگیری، تصویر بدون حجاب قانونی او در فضای مجازی دست به دست می‌شد، انتقادات مردمی زیادی از قوه قضاییه به دنبال داشت. 

این انتقادات با پخش تصاویر مجیدرضا رهنورد قاتل دو بسیجی در مشهد و ماهان صدارت با محاسن و موهای مرتب شده، در دادگاه که به جرم بستن راه و ارعاب زنان و کودکان در روز روشن و حمله به یک مأمور مدافع امنیت با سلاح سرد در دادگاه محاکمه به اوج خود رسید.

برخی حقوق دانان نیز با انتقاد از استفاده متهمان جرائم سنگینی همچون قتل از پوشش‌های مظلومانه به قضات درباره این اتفاق هشدار دادند. آن ها معتقند برخی وکلای انتخابی برای افزایش فشار افکار عمومی و بین‌الملی با استفاده از پوشش متهمان در دادگاه ها برنامه‌ریزی می‌کنند.

عکس| فرزانه قره حسنلو – متهم به قتل شهید عجمیان

عکس| مجیدرضا رهنورد – قاتل دو بسیجی در مشهد مقدس

عکس| ماهان صدارت – متهم به محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد، آتش زدن موتور و ..

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *