کنعانی خطاب به زلنسکی: صبر راهبردی ایران نامحدود نخواهد بود

سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات تکراری و اظهارات خارج از نزاکت رئیس جمهور اوکراین در کنگره آمریکا درباره ایران را محکوم کرد و گفت: زلنسکی بداند که صبر راهبردی ایران در قبال اتهامات بی اساس نامحدود نخواهد بود.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) اول دی ماه اتهامات تکراری و اظهارات خارج از نزاکت «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در کنگره آمریکا درباره جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد.

به گزارش فارس، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین روز گذشته (چهارشنبه، ۲۱ دسامبر/۳۰ آذر ماه) در جلسه کنگره اتهامات بی‌اساس علیه ایران را تکرار و از لفظ «تروریست» استفاده کرد.

وی در این جلسه مدعی شد که ایران از روسیه در جنگ اوکراین برای هدف قرار دادن زیرساخت‌های این کشور حمایت می‌کند و از مقام‌های آمریکایی خواست که هرچه سریع‌تر با ارسال تسلیحات به کی‌یف حمایت کنند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اتهامات بی اساس و با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بارها به اتهامات بی اساس مقامات اوکراینی در موضوع ادعایی پهپادها پاسخ داده، بار دیگر تاکید کرد‌ که جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تجهیزات نظامی برای هیچ طرفی به منظور استفاده در جنگ اوکراین صادر نکرده است. 

کنعانی تصریح کرد: ما همواره به تمامیت ارضی کشورها و از جمله اوکراین احترام گذاشته‌ایم و آقای زلنسکی بداند که صبر راهبردی ایران در قبال اتهامات بی اساس نامحدود نخواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه یادآور شد: آقای زلنسکی بهتر است از سرنوشت برخی رهبران کشورها که به حمایت آمریکا دلخوش کردند، عبرت بگیرد.

به گزارش فارس  زلنسکی در اظهاراتش در کنگره آمریکا با تکرار ادعاهای همیشگی خود درباره استفاده روسیه از پهپادهای ایران در جنگ اوکراین گفت: «ایران صدها پهپاد انتحاری را در روسیه مستقر کرده که این زیرساخت حیاتی ما را در معرض خطر قرار می‌دهد. این‌گونه بود که یک تروریست، (تروریست) دیگری را کشف کرد».

گفتنی است مقامات جمهوری اسلامی ایران پیش از این نیز در اظهارات متعدد ادعاهای بی اساس درباره ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را رد کردند. جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران اوکراین همه تلاش خود را برای حل و فصل مسالمت آمیز این بحران صورت داد و همواره آمادگی خود را برای کمک به حل این بحران اعلام کرده است.

پایان پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *