خبر خوب| ملی‌پوشان کدام زندانی‌ها را آزاد کردند؟/ این خبر ۳۰ میلیون نفر را خوشحال می‌کند

خیلی از انسان‌های بزرگ برای کارهای خیرشان نیازی به بهانه ندارند و بی‌بهانه دست به خیر می‌شوند؛ اما خیلی‌های دیگر هم مترصد یک فرصت و دلیل هستند تا غمی از دلی بردارند؛ مثلا زندانی آزاد کنند، با علم‌شان بیماران را نجات دهند یا ... خلاصه! چطور و چرایش مهم نیست. مهم این است که چطور حال دل خود و دیگران را خوب می‌کنند. از این دست خبرهای حال خوب کن، امروز برای‌تان زیاد داریم.

گروه زندگی: خُب رفقا! جوجه‌های اول زمستان‌تان را شمردید؟ ۳ روز گذشته، می دانیم. اما خواستیم یادآوری کنیم که به همین سادگی سه روز از همان شب یلدایی که مدت ها منتظرش بودیم گذشت! به همین راحتی و با همین سرعت هم این دو ماه و بیست و هشت روز باقی مانده از سال می گذرد و  می رویم به استقبال یک سال جدید دیگر.  آنچه که مهم است اینکه چطور این روزها و شب هایمان را سپری می کنیم و چقدر حال خوب در کوله بارمان با خود به سال جدید می بریم. حالا به قول قدیمی‌ها نقد را بچسبیم و نسیه را رها و صبح اولین روز زمستانی هفته را شیرین تر کنیم با خبرهایی از مهربانی ورزشکاران، تلاش دانشمندان و پزشکانمان که حال خوب را قسمت مردم می کنند. 

پیش از اینکه به خبرها برسیم با فرازی از دعای روز شنبه و ذکر «یا رب العالمین» امروزمان را آغاز می کنیم به امید برکت و حال خوب: «به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی اش همیشگى است. خدایا! تویی یگانه بی انباز، و پادشاه علی‌الاطلاق، در فرمانروایی‌ات مخالفت نشوی، و در پادشاهی ات هماوردی نداری، از تو می‌خواهم که  بر بنده و فرستاده ات محمد(ص) درود فرستی، و سپاس نعمت هایت را چنان قسمت من کن که مرا به کمال خشنودی ات نائل گرداند»

*از جنس دست به خیری ورزشکاران

 اولین خبر خوب امروزمان اختصاص دارد به ورزشکاران مهربان و با شرافتی که به بهانه بلندترین شب سال دل خانواده های زندانیان را شاد کردند. بهتان گفتیم که یلدا هنوز تمام نشده و بهانه هایش مستدام است. اعضای تیم ملی فوتبال بدهی مالی بیست زندانی جرائم غیر عمد استان لرستان را پرداختند؛ بدهی بالغ بر ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان!  و با آزاد کردن این زندانیان یک یلدای به یادماندنی را برای خانواده های آنها رقم زدند. این خبر را باید کلاغ ها به گوش کسانی برسانند که همیشه وقتی از درآمد و وضع زندگی فوتبالیست ها و اعضای تیم ملی صحبت می شود، پیش خودشان می گویند خوش به حالشان که این اندازه وضعشان خوب است! اما اگر وضع مالی خوبی دارند ، دلشان هم دریاست که دستی هم به کار خیر دارند. درود به شرفتان ! از همین تریبون از شما می خواهیم که از این دست کارهای خیر باز هم انجام دهید. 

*خبر خوب دیگر از دانش بنیان ها

دانش بنیان های ما این روزها فقط در عرصه های پزشکی و فناوری های هوافضا و تکنولوژی های مختلف گل نمی کارند بلکه باغ کشورمان در عرصه های مختلف شاهد گل دادن بذر فعالیت هایشان است. هر کدام از خانواده های ما  یک ماشین داریم یا اینکه ممکن است تصمیم به خرید داشته باشیم‌ . در هر صورت خرید تایر یا همان لاستیک  برای ماشین های سبک و سنگین یکی از دغدغه های ماشین دارها است. آمارهایی که امسال از وضعیت تولید  لاستیک در کشور وجود دارد تا پایان مهر ماه شامل تولید ۱۴۹ هزار و ۷۱۲ تن انواع تایر خودروهای  سبک و صنعتی است که معادل بیش از ۱۴ میلیون می شود، اما  بشنوید از اصل خبر؛ در سفر استانی اخیر رییس جمهور از یک کارخانه قطعه و تایرسازی بازدید شد و در این بازدید، دستگاه دانش بنیان تایرسازی که با قیمتی بسیار پایین تر از مشابه چینی، لاستیک تولید می کند، مورد بهره برداری قرار گرفت.

خبر خوب  این است که علاوه بر اینکه مردم ما در حرفه های مختلف می توانند تایر با قیمت های پایین تر بخرند،از برکت این خلاقیت  افراد زیادی هم مشغول به کار شدند از رانندگان حمل و نقل این تایرها به سراسر کشور گرفته تا سازندگان و تولید کنندگان که این خود یک تیر و چندین نشان است و جای خدا قوت به دانش بنیان ها دارد و این امید را هزارباره زنده می کند که در تولید قطعات دیگر نیز می توانیم فعال و خودکفا شویم، فقط کافی است که خودمان را باور داشته باشیم.

*نخبگان پزشکی و یک درمان جدید

 از دانش بنیان ها یک خبر خوب دادیم ،اما بسته خبرخوب ما بدون خبرخوب  از  نخبگان پزشکی لطفی ندارد. به عنوان یک نویسنده خبر خوب هیچ وقت دوست ندارم حرف از بیماری و به خصوص سرطان بزنم اما حرف از درمان که می شود، نمی توان درباره آن ننوشت. باز هم یکی از نخبگان پزشکی کشورمان از دانشگاه تهران گل زیبایی زده و روش جدیدی برای درمان سرطان کبد ابداع کرده و قرار است به زودی این روش به فاز آزمایش حیوانی و سپس انسانی در بیاید. همیشه درمان های سرطان اینطور بوده که علاوه بر تاثیر روی سلول های سرطانی اثراتی بر روی سلول های سالم نیز می گذاشته است اما اگر این روش کارساز شود، هیچ اثر منفی روی سلول های سالم بدن نخواهد داشت و تنها سلول های سرطانی را از بین می برد.

متاسفانه و متاسفانه سرطان کبد طبق تحقیقات جهانی ششمین سرطان شایع و چهارمین علت مرگ بر اثر سرطان در دنیا است و اتفاقا این سرطان در بین مردان نیز شایع تر است . امیدوار هستیم که این درمان مخترع دانشگاهی مان اثرگذار افتد و بتواند بیماران عزیزمان را شفا دهد. همین جا همه با هم برای شفای بیماران مبتلا به سرطان روی تخت بیمارستان دعا کنیم. به امید روزهای بدون سرطان و بیماری در ایران عزیزمان.

*از جنس بازی و تفریح برای گیمرها

به انتهای بسته خبر خوب امروزمان نزدیک شدیم درحالی که می خواهیم به یک خبر لذت بخش و شاد البته برای علاقه مندان به بازی و به اصطلاح خارجی اش گیمرها بپردازیم . الان یک عده ممکن است بگویند که این خبر چه عمومیتی دارد؟ اما اگر بشنوید که براساس آمار بنیاد ملی بازی های رایانه ای، قریب سی میلیون نفر گیمر در کشورمان داریم شاید نظرتان عوض شود که اینها کجا هستند که ما نمی بینیم؟ اتفاقا اطرافمان زیاد می بینیم کسانی که با گوشی و تبلت ها و رایانه های همراهشان مدام بازی می کنند. اتفاقا بعضی وقت ها هم غر می زنند که بازی شان سرعت ندارد یا اینکه تأخیرش زیاد است، این خبر خوراک همین گیمرها است . وزیر ارتباطات اخیرا اعلام کرده هم سرعت تأخیر بازی ها خیلی کم می شود  و  هم اینکه گیمرها به زودی می توانند ۱۶۰ بازی پرمخاطب جدید را  مورد استفاده قرار دهند. قطعا این خبر برای چند ده میلیون مخاطب بازی های رایانه ای   جذاب خواهد بود.

*توفیق بهره برداری از عمرتان زیاد باد!

خبر خوب امروزمان را با ذکر ابتدای هفته شروع  کردیم و با ادامه همان نیز به پایان می بریم: «خداوندا مرا تا زنده ام به بازداشتن از گناه مهر ورز و تا پایان عمر بر انجام آنچه بهره ام رساند، توفیقم ده، ای مهربان ترین مهربانان». عمر مهمترین سرمایه ما است که اگر بهره گیری صحیحی از آن داشته باشیم قطعا سعادتمند می شویم و بهره مندی از سرمایه عمر به تعبیر علما، برای انسان های عاقل و آینده نگر است که فرصت هایشان را مورد استفاده صحیح قرار می دهند. در روایتی از مولی علی (ع) آمده است که ؛”عمر تو همان وقت تو است که در آنی. إن عمرک وقتک الذی أنت فیه” ( غرر الحکم، ۳۲۳۱) و در مقابل نیز فرموده:” همانا وقت های تو اجزاء عمر تو است” و سپس نصیحت کردند که” مواظب باش از آن جز در جهت نجات خویش بهره نگیری. بدون شک اوقاتى که مى گذرانى پاره هاى عمر تو هستند، پس نباید وقت خود را تمام کنى مگر در چیزى که نجات تو در آن باشد. “

از همینجا با هم قرار بگذاریم که لحظه لحظه عمرمان را زندگی کنیم نه اینکه فقط نفس بکشیم.

*خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید

پایان پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *