پس از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری بطور رسمی جرات حمله به آمریکا را نداشته است .

کارشناس سیاسی گفت:شلیک موشک ها به عین الاسد نشان داد که سلاحهای ضد موشکی آمریکا توان مقابله با آتشبارهای پیشرفته جمهوری اسلامی را ندارند و امریکایی ها ضعیف تر از آن هستند که بتوانند ار خود دفاع کنند.

به گزارش نارخبر؛دکتر داوود استاد دانشگاه در گفتگو با نار خبر ،اظهار داشت: این تنها جمهوری اسلامی بوده است که در طول حیات ۴۴ ساله‌اش بارها هیبت آمریکایی را شکسته است. از تسخیر لانه جاسوسی گرفته تا جنگ دریایی در سال ۱۳۶۶-۶۷ در خلیج فارس تا اوج آن در حماسه حمله به عین‌الاسد! و نشان داد که این هیمنه پوشالی ضربه‌پذیرتر از آنی است که تصور می‌شود.

وی بیان کرد :شلیک‌ موشک ها به عین الاسد نشان داد که سلاحهای ضدموشکی آمریکا توان مقابله با آتشبارهای پیشرفته جمهوری اسلامی را ندارد و آمریکایی‌ها ضعبف تر از آن هستند که بتوانند در منطقه از خود دفاع نماند! بعبارتی این ناکامی نشان داد آمریکایی‌ها ضربه‌پذیرتر از آن هستند که ادعا می‌کنند و در طول این سال‌ها فقط از طریق تبلیغات توانسته‌اند سلاح‌های خود را به فروش برسانند.

  ایشان بیان کردند :ترس و استیصال سران کاخ سفید، از جمله پیامدهایی بود که پس از حمله به عین‌الاسد نمایان و مانع از بیان خسارات و تلفات نیروهای آمریکایی در عین الاسد گردید. وقتی آمریکایی ها دیدند در عرصه میدان جنگ حرفی برای بیان ندارند جنگ را به رسانه ها کشاندند، چند روز اول هیچ تصویری از خسارات عین الاسد منتشر نشد اما بعد از انجام سیاست گذاری های رسانه ای ،سی ان ان بعد از حمله موشکی ایران تیتر زد ،آمریکا خاورمیانه را از دست دادخبرنگار CNN اولین تصاویر را نشر داد، وهر چند توسط رسانه های ضد انقلاب شایعه هایی مبنی بر تخلیه عین الاسد صورت گرفته بود ولی کم کم ارتش آمریکا اعلام کرد ۱۱ خدمه نظامی دچار ضربه شده اند و هافمن آمار را به ۳۴ نفر افزایش داد و بعدتر هم پنتاگون آمار تلفات نیروی انسانی را به ۱۰۹ نفر رساند.

پس ‌از حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین‌الاسد، دولتمردان آمریکایی به اشتباه محاسباتی خود پیرامون قدرت راهبردی ایران پی بردند و به این نتیجه رسیدند که حمله آنان نخستین و آخرین اقدام نخواهد بود و ایران از توان بازدارندگی قابل‌توجهی برخوردار است و می‌تواند با قاطعیت پاسخ هر تجاوزی را بدهد؛ موضوعی که از موشکباران دقیق عین‌الاسد هویدا شد. دکتر تنها اشاره کرد رهبر معظم انقلاب درخصوص به حمله موشکی بامداد به عین الاسد بیان داشتند که بحث انتقام بحث دیگری است،آنچه مهم است این است که باید حضور فساد برانگیز امریکا در این منطقه منتهی و تمام شود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *