انِ الْحُکْمُ إِلَّا لِلَّهِ أَمَرَ أَلَّا تَعْبُدُوا إِلَّا إِیَّاهُ ذَلِکَ الدِّینُ الْقَیِّمُ).[۱]

گذری بر وصیت نامه شهید سلیمان دلاور اهل شهرستان ساوه

فرمان جز براى خدا نیست دستور داده که جز او را نپرستید این است دین درست.

آرى عبادت غیر خدا یعنى تحت سلطه شیطان در آمدن یعنى به تمام ذلت‌ها و خوارى تن دادن آن با این نمونه امیال حیوانى و نفسانى رسیدن و دل بستن.

اما چه کسانى از پاداش دنیوى و اخروى و بهشت‌هاى جاوید خداوند بهره‌مند خواهند شد مسئله‌اى است که با توجه به قرآن کریم نسبت پیامبران و امامان(علیهم السلام) که آیه فوق نیز چکیده‌اى از قرآن مى‌باشد براى هر حق طلب و روشن و پاک ضمیر حل می‌گردد. کیفیت و چگونگى بندگى و عبادت خدا را در حال و روزهاى کنونى می‌توان به وضوح مشاهده کرد. لازم این مشاهده در خط الهى قرار گرفتن است بدین صورت که اکنون انقلابى عظیم با تکیه کلى به مبانى اسلام با نام انقلاب اسلامی‌ صورت گرفته و به نیاز مبرم به ایثار، فداکارى، حاکمیت خدا بر تمامی‌ وجود انسان به جاى فرمانروایى هواى نفس و اطاعت برده‌گونه از غیر خدا مبارزه با دشمنان داخلى و خارجى على‌الخصوص استقامت، بردبارى، حفظ وحدت و اطاعت و تقبل رهبرى خدا پسندانه امام خمینى(قدس سره شریف) دارد وظیفه هر فرد مسلمانى می‌باشد که به هر وسیله و در هر جایى که حضور دارد. از اسلام و انقلاب دفاع کند.

با درک و احساس نیازهاى فوق من به عنوان یک پاسدار حقیر و خدمتگزار واجب می‌دانم که جان نا قابل خویش را جهت تداوم و پیرورزى اسلام و انقلاب اسلامی‌ فدا کرده، شاید قسمتى از مسئولیت‌هایى را که با پذیرا شدن حاکمیت الله متوجه انسان می‌شود، انجام داده باشم.

توصیه‌هاى را در رابطه با قبول مسئولیت عبد و بندگى خدا به برادرانى که پس از مرگم با زبان کتبى من مواجه می‌شوند ضرورى می‌دانم که عبارتند از:

-۱  کوشش نمودن از براى صدور انقلاب اسلامی‌، اخلاص عمل با الهام از دستورات پروردگار و سرمشق قرار دادن زندگانى ائمه اطهار(علیهم السلام)، مقابله سرسخت با دشمنان انقلاب از طریق قانونى و حدود شرعى فعالیت براى حفظ وحدت و پیروزى، توجه دقیق به فرامین امام(قدس سره شریف) و کاربرد آن‌ها در حرکات خود.

اینجانب را بیش از این یاراى سخن گفتن نیست و تو اى پروردگار عالمیان آگاه و واقف هستى که یارى و توانى که به زبان من عنایت نموده‌اى فقط و فقط براى انجام وظیفه شرعى و انسانى به کار بردم و نه براى هدفى نا مقدس.

۲- وصیت لازم براى خانواده و خویشان خود نیز دارم که چنین است: با تمام سختی‌ها و مصیبت‌ها را با توکل به خداوند بزرگ تحمل و سهل کرد و در تربیت فرزندانى که در خدمتگزارى به اسلام را افتخار و سرافرازى بدانند، بکوشند. در ضمن از خانواده خود می‌خواهم که بعد از شهادت من از سپاه پاسداران و بنیاد شهید هیچ‌گونه مزایایى تا حد الامکان دریافت ننمایند. در پایان از تمامی‌ کسانى که باعث ایجاد ناراحتى و مزاحمت بی‌جا براى آنان بوده‌ام، خواستار بخشش و عفو می‌باشم.

سرافراز خمینى(قدس سره شریف). پیروز باد اسلام. جاوید وحدت امت مسلمان.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *