ورود سامانه بارشی از عصر امروز به استان مرکزی

هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: سامانه بارشی از عصر امروز از نوار جنوب فعالیت خود را در استان آغاز خواهد کرد و تا اواخر وقت به‌تدریج سایر مناطق نیز تحت تأثیر فعالیت بارشی این سامانه قرار خواهند گرفت.

به گزارش نارخبر؛ هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: بررسی آخرین خروجی مدل‌های پیش‌بینی نشان می‌دهد سامانه بارشی از عصر امروز از نوار جنوب فعالیت خود را در استان آغاز خواهد کرد و تا اواخر وقت به‌تدریج سایر مناطق نیز تحت تأثیر فعالیت بارشی این سامانه قرار خواهند گرفت و تا چهارشنبه‌شب در برخی از ساعات موجب بارش برف و در مناطق گرم‌تر برف و باران و گاهی وزش باد خواهد شد.

مطابق بررسی‌ها عمده فعالیت بارشی سامانه در نواحی جنوب استان خواهد بود و به دلیل افزایش سرعت باد در مناطق مستعد و کوهستانی احتمال کولاک برف در برخی از ساعات دور از انتظار نیست.

با عبور سامانه بارشی از چهارشنبه‌شب دمای هوا روند کاهشی خواهد داشت و این شرایط دمایی تا اوایل هفته آینده تداوم دارد.

در طی روز پنجشنبه سرعت وزش باد در استان نسبتاً شدید خواهد بود که به دلیل پوشش برف روی زمین در برخی مناطق مستعد و کوهستانی می‌تواند منجر به کولاک برف شود.

به دلیل وجود رطوبت کافی و سرمای هوا حداقل طی سه روز آینده پدیده مه در مناطق مستعد موجب کاهش دید افقی در برخی ساعات به‌ویژه ساعات سرد شبانه‌روز خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *