ظواهر دین در جامعه با هویت بخشی دین به مردم پدیدار می‌شود"> ظواهر دین در جامعه با هویت بخشی دین به مردم پدیدار می‌شود

دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: اگر بخواهیم جامعه ما به سمت عفاف و حجاب پیش برود باید کاری کنیم مردم هویت خود را از دین بگیرند.

به گزارش نارخبر به نقل از دیار آفتاب حجت‌الاسلام تاج‌آبادی، دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ اظهار کرد: حجاب از ظواهر دین محسوب می‌شود و اگر بخواهیم جامعه ما به سمت عفاف و حجاب پیش برود باید کاری کنیم مردم هویت خود را از دین بگیرند و قیام حضرت امام خمینی (ره) و پیروزی انقلاب اسلامی بر این موضوع شهادت می‌دهند.

وی با اشاره به وضع اسفناک عفاف و حجاب قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: امام خمینی (ره) نیامد که مردم را با حجاب کند بلکه امام خمینی (ره) مردم را علیه مسائلی مانند تحقیر شدن ایران توسط مستکبرین و کاپیتولاسیون متحد کرد و مردم به رهبری امام قیام کردند و پس از شکست استکبار و پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مردم از دین هویت گرفتند و به سمت عفاف و حجاب گرایش پیدا کردند.

دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه مردم هویت خود را از دین گرفتند و در استکبارستیزی موفق شدند بنابراین ناخودآگاه ظواهر دین مانند حجاب در جامعه پدیدار شد.

حجت‌الاسلام تاج‌آبادی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران که می‌فرمایند: «عفاف و حجاب، میوه‌های دین هستند»، ادامه داد: دین مبین اسلام باید پیش از اینکه میوه بدهد، ریشه‌هایش تثبیت شود تا شاخه و برگ این شجره طیبه در آسمان گسترده شود.

وی افزود: عفاف و حجاب یکی از ثمرات و میوه‌های درخت تنومند دین اسلام است و نظام مدیریتی، نظام اقتصادی، نظام آموزش‌وپرورش و نظام بهداشت و درمان و… ازجمله میوه‌های دین‌مداری و ولایتمداری هستند.

دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: اندیشمندان باید در حوزه دین‌شناسی و جامعه‌شناسی راهکاری‌هایی برای هویت بخشی به خانم‌ها، آقایان و جوانان پیدا کنند تا ظواهر دین، عفاف و حجاب، نماز و روزه در جامعه پدیدار شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *