سیزده بدر را با حفظ حرمت ماه مبارک رمضان گرامی بداریم

کارشناس مذهبی گفت: ترویج انس با طبیعت در ۱۳ فروردین‌ماه که به رسمِ دیرین و سنت گذشته ایرانیان، سنتی نیک و زیبا است باید با نگاه مراقبت و حفاظت از محیط‌زیست برگزار و همراه شود و همچنین حرمت ماه مبارک رمضان نیز نگه‌داشته شود‌.

 فیروزی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با نار خبرگفت: هم زمانی روز طبیعت و ماه مبارک رمضان را باید به فال نیک بگیریم و به گونه‌ای رفتار کنیم که هم این سنت باستانی را به جا بیاوریم و هم ماه مبارک رمضان را حرمت ببخشیم.

وی افزود: طبیعت مادر انسان است. انسان تنها در آغوش اوست که آرام مى‌گیرد و رشد مى‌کند و به کمال می‌رسد. 

این استاد  دانشگاه بیان کرد: دین اسلام در خصوص اهمیت و ضرورت ماندگاری طبیعت و محیط زیست توجه ویژه نموده است، به طور نمونه حضرت امام کاظم علیه السلام فرموده‌اند «سه چیز به دیده روشنی می‌بخشد: نگاه به سبزه، نگاه به آب روان و نگاه به صورت زیبا».

فیروزی گفت: امسال با برنامه‌ریزی خانواده‌ها در همه مناطق کشور، مردم می.توانند با برپایی سفره‌های افطاری‌ در روز سیزدهم فروردین دور هم جمع شوند.

وی اظهار کرد: حضور نهادهای نظارتی و تذکر مناسب به کسانی که حرمت‌شکنی می‌کنند باید صورت گیرد و  مردم کشورمان  با حفظ حرمت ماه مبارک رمضان  اقدام به برگزاری مراسمات خانوادگی کنند.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + پانزده =