همت بالای انقلاب اسلامى، حقیقت قضیه فلسطین را برای جهانیان آشکار کرد

حجت الاسلام رحیمی گفت: تلاش انقلاب اسلامى كه با مساعدت مسلمانان همراهى شد پس از چند سال توانست حقيقت قضيه فلسطين را براى جهانيان آشكار كند.

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام رحیمی خطیب جمعه ساوه خطیب جمعه ساوه ضمن سفارش به تقوای الهی با اشاره به خطبه ۱۸۳نهج البلاغه اظهار داشت: امیرالمومنین(ع) در این خطبه می فرماید: مردم، شما چونان مسافران در راهید، که در این دنیا فرمان کوچ داده شدید، که دنیا خانه اصلى شما نیست و به جمع آورى زاد و توشه فرمان داده شدید. آگاه باشید این پوست نازک تن، طاقت آتش دوزخ را ندارد پس به خود رحم کنید، شما مصیبت‏هاى دنیا را آزمودید، آیا ناراحتى یکى از افراد خود را بر اثر خارى که در بدنش فرو رفته، یا در زمین خوردن پایش مجروح شده، یا ریگ‏هاى داغ بیابان او را رنج داده، دیده‏اید که تحمّل آن مشکل است پس چگونه مى‏شود تحمّل کرد که در میان دو طبقه آتش، در کنار سنگ‏هاى گداخته، همنشین شیطان باشید آیا مى‏دانید وقتى که مالک دوزخ بر آتش غضب کند، شعله ‏ها بر روى هم مى ‏غلتند و یکدیگر را مى‏کوبند.

حجت الاسلام رحیمی در ادامه به روز بزرگ قدس شریف اشاره کرده و افزود: آنچه که شما روزه داران بزرگوار را در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان جمع کرده است تظاهرات و راهپیمایی عظیم مردمی در محکومیت اسرائیل است، یک بیان بسیار نورانی قرآن کریم دارد، خداوند به ما فرموده شما مستقیما با کسی درگیر نباشید سلم باشید ولو با کافر، کافری که کاری با شما ندارد شما با او کنار بیائید. و نمی توانید به او ظلم کنید. اما فرمود مستکبر را طرد کنید. اما نه به خاطر کافر بودنش، بلکه به خاطر خوی استکباری آن.

امام جمعه ساوه ابراز کرد:باید در مقابل این استکبار، ید واحد بشویم قدرت ها و خودمان را کنار هم بگذاریم تا این استکبار نتواند نفس بکشد و در مقابل اینها مثل کوه استوار باشیم. (إِلَهُهُمْ وَاحِدٌ وَ نَبِیُّهُمْ وَاحِدٌ وَ کِتَابُهُمْ وَاحِدٌ؛ أَ فَأَمَرَهُمُ اللَّهُ [تَعَالَى‏] سُبْحَانَهُ بِالاخْتِلَافِ فَأَطَاعُوهُ أَمْ نَهَاهُمْ عَنْهُ فَعَصَوْهُ) امروزه در جامعه خود این مبانی که وجود دارد و یک مبناء واسطه العقد بسیار مناسب به نام ولایت فقیه وجود دارد. همه بیاییم مثل پروانه دور این شمع پر بزنیم و همه قدرت و قوت خودمان را برای مبارزه با استکبار به کار بگیریم.

وی در ادامه افزود: روز قدس یکی از برجسته ترین یادگار های امام عزیز ما است و امام روز قدس را وارد ایام الله کرد و این روز لیله القدر انقلاب است و باید آن را به آگاهی و هوشیاری وبصیرت بگذرانیم تا مطلع الفجر، روز قدس تیری است به قلب یک توطئه بزرگ استکباری و حرکتی است برای خنثی کردن توطئه خیانت آمیزی که استکبار صهیونیسم و طرفداران و همکارانشان دست به یکی کرده اند تا به کلی مسئله فلسطین را به دست فراموشی بسپارند.

حجت الاسلام رحیمی بیان داشت: تعیین «روز قدس» چهره واقعى و پر از زخم فلسطینیان را به جهان نشان داد، انقلاب اسلامى به افکار فریب‏خورده جهان نشان داد اگر رزمندگان فلسطین علیه صهیونیست‏ها دست به عملیات مى ‏زنند، از سر آدمکشى و اقدام تروریستى نیست؛ بلکه از سر دفاع از خانه و سرزمین و بناهاى اعتقادى و براى نجات ملک و ملت‏شان از دست غاصبان است.

وی در ادامه افزود: تلاش انقلاب اسلامى که با مساعدت مسلمانان همراهى شد پس از چند سال توانست حقیقت قضیه فلسطین را براى جهانیان آشکار کند و در این میان «روز قدس» نقش‏ بى‏بدیلى داشت، اعلام روز جهانى قدس از سوى حضرت امام(ره) و گسترش این مسأله به سایر کشورهاى اسلامى، فلسطین را از مسأله ‏اى داخلى بودن، خارج و آن‏را به‏ عنوان یکى از مهم‏ترین مسائل جهان اسلام، تبدیل کرد، این مسأله باعث آگاهى، بیدارى و اتحاد جهان اسلام، در قبال اهداف شوم آمریکا و صهیونیسم بین‏ الملل شد و افکار عمومى جهان اسلام را به کانون این توطئه‏ها، سوق داد.

حجت الاسلام رحیمی بیان داشت: باوجود نفوذ صهیونیسم در ارکان قدرت و ثروت جهان، اما وعده الهى بر نابودى ظالمان و رسیدن قدرت به مستضعفان جهان در حال تحقق است. بررسى روند وقایع در نظام بین‏ الملل و کنار هم قرار دادن قطعات این پازل، تصویرى از جهان را نمایان مى‏سازد که اثرى از صهیونیسم و رژیم اشغالگر آن باقى نخواهد ماند. ما در همین راستا آمریکا را همچنان شیطان بزرگ غیر قابل اعتماد و دشمن شماره یک خود دانسته و با محکوم نمودن هرگونه مانع تراشی در مسیر تامین حقوق حقه ملت ایران و اعمال تحریم های جدید را مصداق نقص آشکار حقوق بشر و حقوق بین المللی می دانیم.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *