همایش روز هنر انقلاب اسلامی در ساوه برگزار شد

همایش روز هنر انقلاب اسلامی در ساوه برگزار شدID
همایش روز هنر انقلاب اسلامی در شهرستان ساوه برگزار شد.

به گزارش نارخبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ، حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش روز هنر انقلاب اسلامی خبرداد و بیان داشت: این همایش به مناسبت بزرگداشت سالگرد شهادت شهیدآوینی و ارج نهادن به روز هنر انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر رحیمی،امام جمعه ساوه- جناب سرهنگ مهدی،فرمانده سپاه- جناب سرهنگ رنجبر،جانشین فرماندهی سپاه- حجت الاسلام محمدی،نماینده ولی فقیه در سپاه ساوه- اعضاء شورای شهر-پیشکسوتان و هنرمندان در روز دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۳۰/۱۷ در محل سالن شهیدآوینی برگزار گردید.

دکتر رحیمی امام جمعه شهرستان ساوه در این همایش ابراز داشت:انسان موجودی است که از روح خداوند در او دمیده شده است و خداوند با نظم و ترتیب اعضاء بدن انسان را آفریده و بزرگترین هنرمند جهان هستی ذات احدیت است.

دکتر رحیمی افزود: هنرمندان بایستی با الگو گرفتن از شهیدآوینی و حضرت یوسف(ع) هنرنمایی کنند.هنریوسف در این بودکه هفت سال قحطی کشور را مدیریت کرد بدون اینکه آسیبی به کسی برسد.

امام جمعه افزود: شهید آوینی ازشخصیت هایی است که به فرمان امام و سپس مقام معظم رهبری به ثبت وقایع خبری در مجموعه ارزشمندی به نام روایت فتح پرداخت با انتشار ارزشمند علمی و ادبی در زمینه های گوناگون، اندیشه والای خویش را ثبت کرد. ازنکات بارز زندگی این شهید که کمتر مورد دتوجه قرار گرفته تحولات روحی ایشان پس از دیدار با امام است که مسیر زندگی او را تغییر می دهد او را به جبهه های جنگ روایت فتح و سرانجام شیرین شهادت را می رساند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =