تلاش برای رونق تولید با بهره گیری از ظرفیت جوانان نخبه و خلاق از وظایف بسیج کارگری است

دکتر الله بداشتی، مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور گفت: کارگران ما در صحنه‌های نبرد خوش درخشیدند و ۱۴ هزار شهید تقدیم انقلاب کردند و در پشت صحنه جنگ هم چه در زمان دفاع مقدس و چه امروز گل کاشتند و با به حرکت درآوردن چرخ صنعت توسط آنها، دشمن نتوانست در حوزه اقتصادی فشار مضاعف به کشور وارد کند

به گزارش نارخبر،

حمیدرضا الله بداشتی امروز در گردهمایی تولیدگران شهر صنعتی کاوه در شهرصنعتی کاوه اظهار کرد: دشمن در یک جنگ ترکیبی در حوزه‌های مختلف حضور پیدا کرد که یکی از این حوزه‌ها، حوزه صنعت بود. دشمن به دنبال تعطیلی صنعت ما و به اعتصاب کشاندن کارگران ما بود که در این کار موفق نشد.
وی افزود: کارگران بسیجی در واحدهای تولیدی سراسر کشور به فرمان رهبر معظم انقلاب آستین همت بالا زده و در این حوزه گلستان برپا کردند. کارگران ما در صحنه‌های نبرد خوش درخشیدند و ۱۴ هزار شهید تقدیم انقلاب کردند و در پشت صحنه جنگ هم چه در زمان دفاع مقدس و چه امروز گل کاشتند و با به حرکت درآوردن چرخ صنعت توسط آنها، دشمن نتوانست در حوزه اقتصادی فشار مضاعف به کشور وارد کند.
وی بیان کرد: در جای جای ایران اسلامی تا پایان سال برای رونق تولید و کمک به معیشت گام بر می‌داریم. جامعه کارگری تهدیدات دشمن را در نطفه خفه کرد که باید به تاسی از پیامبر اکرم(ص) بوسه بر دستان زحمت‌کش کارگران بزنیم.
الله بداشتی تصریح کرد: امروز بسیج در عرصه‌های مختلف فعالیت‌ دارد و سازمان بسیج کارگری قطره‌ای کوچک از اقیانوس بسیج است. این سازمان بنا دارد مشکلات واحدهای تولید را مرتفع کرده و مانع زدایی کند تا حال کارگر ما خوب باشد و در معیشت مشکلی نداشته باشد. در سال جدید با نگاه تحولی هوشمند و کار مضاعف و مردمی کردن کار، گام‌های بلندی در این عرصه برمی داریم.
وی با بیان اینکه سازمان بسیج کارگری انقلابی، تسهیل گر و حافظ ارزش ها و دستاوردهاست، گفت: این سازمان برای کمک به عرصه کار و تولید نقش آفرینی کرده و ماموریت عمومی سازمان کمک به نظام در مواجهه با بحران ها و بلایای طبیعی با سازماندهی گروه های جهادی است و جلوتر از سایر دستگاه‌ها در کنار مردم و به دنبال امیدآفرینی است.
وی به ساخت ۹۸۰ واحد مسکونی به همت گروه های جهادی بسیج کارگری در استان اصفهان اشاره کرد و افزود: توزیع ۱۳۰ هزار بسته معیشتی، آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، تهیه جهیزیه برای زوج‌های نیازمند، اجرای برنامه های سبک زندگی اسلامی، تعمیر و مرمت منازل مسکونی نیازمندان و وسایل زندگی آنها بخشی از فعالیت های گروه های جهادی بسیج کارگری است.
وی گفت: امروز جامعه کار و تولید برای محرومیت زدایی آستین همت بالا زده و هر جا در کشور نیازمند کمک باشد بسیج کارگری آماده خدمت است. در حوزه علمی هیات های اندیشه ورز بسیج به دنبال حل مشکلات هستند. هرجا دشمن بواسطه تحریم ها به دنبال از کار انداختن چرخ‌های تولید بود کارگران و کارفرمایان بسیجی با باز طراحی و جایگزینی قطعات اجازه ندادند که وقفه ای در فرآیند تولید ایجاد شود.
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در ادامه گفت: دشمن در خیال خام خود به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی است اما تفکر جهادی و بسیجی اجازه نخواهد داد دشمن بتواند توطئه‌های خود را عملی کند. دشمن از ایران قوی هراس دارد و با تحریم های ظالمانه به دنبال تضعیف ایران قوی است در حالیکه تفکر بسیجی از اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبرد مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم ها بهره برده و با نگاه به درون و توانمندی داخلی به دنبال از بین بردن موانع و مشکلات است.
وی بیان کرد: تلاش برای رونق تولید با بهره گیری از ظرفیت جوانان نخبه و خلاق از وظایف بسیج کارگری است و مثلث بسیج کارگری، اصناف و صنایع، تمام قد به دنبال مانع زدایی از تولید است.
الله بداشتی تصریح کرد: اجرای طرح دیده بانی جامع اقتصاد مقاومتی به عنوان الگوی اثربخش اقتصادی و اعطای نشان اقتصاد مقاومتی از جمله فعالیت های بسیج کارگری است. در عرصه اقتصادی نقشه راه داریم و می توان با رشد تولید از این کمین اقتصادی دشمن عبور کنیم.
وی گفت: برای بسیج کارگری رفاه کارگران، سفره معیشتی، رفع مشکلات، بهره وری بازاریابی و بازارسازی در یک زنجیره به هم تنیده قرار دارد و بسیج به عنوان ساحل آرامش مردم برای اقشار مختلف جامعه، جان پناه است. بسیج کارگری بدنیال حل مشکلات معیشتی کارگران است تا بتوان حال کارگر را خوب کرد. کارگر ستون فقرات جامعه است و باید مورد حمایت قرار گیرد.
او بیان کرد:  در نظر داریم در سال‌جاری، دوهزار واحد مسکونی محرومین به همت گروه های جهادی بازسازی و تحویل داده شود.
فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز گفت: جهاد تبیین یعنی اینکه راه و سیره شهدا را به نسل جوان بازگو کنیم.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 14 =