شهدای والامقام معلمینی هستند که درس ایثار و شهادت را به ما آموختند و ما باید راه شهیدان را ادامه دهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: معلمان افسران جهاد تبیین در مدارس هستند و در خط مقدم روشنگری و آگاهی بخشی به آینده سازان جامعه قرار دارند.

به گزارش نارخبر؛ نظری امروز در همایش بزرگداشت مقام معلم و همچنین هفته عقیدتی سیاسی با تجلیل از مقام علمی استاد شهید مطهری  بیان کرد: تالیفات استاد شهید مطهری باید در مراکز علمی و آموزشی تدریس شود و منش و تفکر آن معلم شهید به خوبی در بین آینده سازان این جامعه نهادینه شود.
وی تاکید کرد: انسان همواره در مسیر پیشرفت قرار دارد و این پیشرفت محقق نخواهد شد مگر اینکه از ظرفیت معلمین و مربیان در این مسیر پرتلاطم بهره گیری شود.
معاون استاندار مرکزی همچنین با اشاره به تقارن روز معلم با روز عقیدتی در سپاه گفت: تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی اتفاق مبارکی است که در نظام اسلامی رقم خورد و اقتدار و مرزبانی از دستاوردهای نظام در کنار تجهیز به آخرین تکنولوژی نظامی از برکات تقویت بنیه اعتقادی و نظامی است.
وی افزود: این سازمان از اولین روزهای پیروزی انقلاب در بین نیروهای نظامی شکل گرفت و امروز رفتار نیروهای نظامی و انتظامی در مواجهه با دشمن مصداق اشداء علی الکفار و در بین دوستان  نیز مصداق رحماء بینهم است.

وی افزود: نیروهای نظامی و انتظامی بر اساس دکترین دفاعی نظام که برگرفته از آرمان های امام و رهبری است نشان داده اند که اجازه نخواهند داد دشمن به ایران اسلامی ضربه بزند. این انقلاب در جنگ هشت ساله در یک جنگ نابرابر و در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستاد و اجازه نداد ذره ای از خاک میهن به تصرف دشمن درآید.

نظری افزود : دشمن در مواجهه با نظام اسلامی در هر عرصه ای که وارد شد شکست خورد. سربازان دفاع از میهن، شاگردان تربیت شده معلمانی هستند که در مدارس درس ایثار و شهادت را آموختند. دشمنان در جنگ نظامی شکست خوردند و هر توطئه ای علیه این ملت محکوم به شکست است.

وی گفت: امروز جنگ ترکیبی و شناختی دشمن ذهن جوانان و نوجوانان را درگیر کرده است و معلمان به عنوان سربازان جهاد تبیین در مدارس باید با روشنگری و آگاهی بخشی اجازه ندهند دشمنان و رسانه های معاند با دروغ پراکنی و وارونه جلوه دادن واقعیت ها ذهن نسل جوان ما را تسخیر کنند.

وی گفت: دولت سیزدهم پیگیر مطالبات و مشکلات معیشتی جامعه فرهنگی است چرا که این قشر زحمتکش و تلاشگر باید بدون دغدغه به امر مهم تعلیم و تربیت اهتمام داشته باشند

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دوازده =