خواسته عموم برخورد قانونی و قصاص عاملان شهادت شهید «الداغی» است

شهید حمیدرضا الداغی
استاد دانشگاه با اشاره به شهادت غیرتمندانه، شجاعانه و جوانمردانه حمیدرضا الداغی، گفت: با شهادت شهید عزیز «الداغی» اکثر مردم خواستار برخورد قانونی و قصاص مجرمان هستند

مرجان فیروزی، استاد دانشگاه و مروج آثار شهید مطهری  در گفتگو با نار خبر، با اشاره به شهادت غیرتمندانه، شجاعانه و جوانمردانه حمیدرضا الداغی، گفت: شهید غیرت ما، مردی بود که برای دفاع از آزادی دختران سبزوار، از جان خود گذشت و کسانی که مدعی شعارهای پوچ و بی بندو بار هستند مسئول پاسخگویی به خانواده این شهید غیرتمند هستند.

فیروزی اظهار کرد: هر انسانی اموری چون خانواده، خانه، کشور و هموطنان را به عنوان ناموس خویش قرار می‌دهد و خود را ملزم به دفاع از آن می‌داند، دفاع از ناموس چه اعتقادی و چه غیر اعتقادی از جمله خانواده و سرزمین، یک امر عقلایی است که شارع مقدس نیز آن را امضا و تائید کرده است. فطرت آدمی به گونه‌ای است که از خود و خانواده و نوامیس خویش دفاع و صیانت می‌کند و اجازه تعرض به کسی را نمی‌دهد.

وی ادامه داد: غیرت یکى از فطریات آدمى است و اسلام هم دینى است که بر اساس فطرت تشریع شده و آن امور فطرى را تعدیل مى‏کند. قطعاً فداکاری شهید الداغی ، به خاطر حس تکلیف و غیرت ایشان بوده است.

فیروزی اظهار کرد: با شهادت شهید عزیز الداغی در فضای رسانه‌ها دیدیم که  اکثر مردم خواستار برخورد قانونی و قصاص این مجرمان هستند و عده‌ای نیز از جمله برخی سلبریتی‌ هایی که وقت و بی‌وقت نسبت به اتفاقات مختلف اظهارنظر می‌کنند بعد از این شهادت مظلومانه سکوت پیشه کردند و این سکوت با توجه به اغتشاشات اخیر در کشور نشان از این دارد که بعضی از این سلبریتی ها نوکر بیگانگان هستند و منافع خود را در خطر می‌بینند و نگران از دست دادن ویزایشان هستند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت مجازات هر چه زودتر جانیان حادثه سبزوار، گفت: باید هر چه زودتر مسببان شهادت جوان سبزواری به سزای اعمالشان برسند تا اراذل و اوباش این را بدانند قانون کیفر و مجازات اسلامی شوخی بردار نیست و این مجازات درس عبرتی باشد برای هرکسی که قصد تعرض به جان و ناموس مردم را دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 9 =