حرکت فداکارانه شهید الداغی نشان از احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است

استاد حوزه علمیه و کارشناس مذهبی گفت: فداکاری شهید الداغی عزیز نمونه‌ای از امر به معروف و نهی از منکر، این واجب فراموش شده است، فریضه‌ای که اگر در در برابر فساد به فراموشى سپرده شود، پایه‌هاى شریعت در هم شکسته و رفته رفته اصل دین از بین مى‌رود و امور جامعه به فساد و تباهى کشیده مى‌شود.

رضاپوریان،استاد حوزه علمیه در گفتگو با نارخبر گفت: هویت‌زدایی از بانوان ایرانی و غیرت زدایی از مردان جامعه ما یکی از اهداف دشمن است. شهید الداغی با فداکاری خود، باعث ترویج فریضه امربه معروف و نهی از منکر شد و این را به دشمن نشان داد که روحیه غیرت و شرافت  همچنان در وجود مردان باقیست.

وی بیان کرد: خانواده یکی از مهمترین نهادهای کنترل کننده جرم در جامعه است. به گونه‌ای که هرچه جو این نهاد مثبت و سازنده و قانون‌مدار باشد احتمال وقوع جرم در میان فرزندان نیز کمتر خواهد شد. در صورتی که این نهاد دچار از هم گسیختگی و مشکلات گوناگون اجتماعی، سیاسی، مذهبی و فرهنگی شود، احتمال گرایش فرزندان به سمت جرم و جنایت بیشتر خواهد شد. در واقع این والدین هستند که با ایجاد امنیت روانی در خانواده، نظارت بر رفتار و دوستان و تربیت صحیح آنها، تعلیم دستورات دینی، می‌توانند خانواده را به منزل مقصود برسانند.

این استاد حوزه گفت: این شهید غیرتمند در خانواده‌ای تربیت یافته بود که قطعا ارزش‌های اخلاقی به خوبی رعایت شده است و رفتاری که این شهید از خود نشان داد یک رفتار به موقع انسانی و احساس مسئولیت ایشان نسبت به ناموس وطن خود بوده است.

وی افزود: فداکاری غیرتمندانه این شهید به همه ما ثابت کرد که امر به معروف و نهی از منکر هم می تواند نقش بازدارندگی و پیشگیری را ایفا کند و به حفظ و ارتقای سلامت فردی و سلامت اجتماعی کمک کند و هم می‌تواند نقش درمان و رشد را ایفا کند و از گسترش ناهنجاری ها و آسیب‌های گناه و فساد جلوگیری کند.

رضاپوریان با تاکید بر لزوم اجرای قصاص در خصوص عاملان جنایت  این حادثه  گفت: هنگامی که در جامعه جنایتی رخ می‌دهد بالطبع افکار عمومی را جریحه‌دار می‌کند و اجرای به موقع مجازات اسلامی نشان می‌دهد که آن قانون در برابر افراد شرور و قانون‌شکن کوتاه نخواهد آمد.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =