مرکز خدمات جامع سلامت نورعلیبیک به بهره برداری رسید

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت : سلامت و امنیت دو پیش نیاز مهم در جامعه است و اگر انسان شاخص های سلامت را نداشته باشد نمی‌تواند برای جامعه خود مفید باشد لذا همه شاخص های کشور به بحث سلامت برمیگردد و هرچقدر در این حوزه سرمایه گذاری کنیم، جامعه ای پویا و سالم خواهیم داشت.

به گزارش نارخبر؛صبح امروز آیین افتتاح مرکز جامع سلامت آرامش و سلامتی در روستای نورعلیبیک از توابع بخش مرکزی ساوه برگزار گردید. در این مراسم محمود کریمی ؛سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت :

بهره برداری این مرکز تجلی مشارکت خیرین، مسئولان و مردم است و سرمایه گذاری خیرین نیک اندیش در حوزه سلامت و بهداشت، از برجسته ترین مصادیق کار نیک و پسندیده است.

وی با بیان اینکه خیرین حوزه سلامت، شالوده و مهره اصلی دستیابی به عدالت اجتماعی هستند افزود: این مرکز سال ها به دلیل کاهش جمعیت حذف شده بود اما اخیرا به دلیل مهاجرت معکوس به روستا و افزوده شدن بر جمعیت این روستا، خیر، تمایل خود را برای احیای این مرکز جامع سلامت اعلام کرد که خوشبختانه با همکاری صورت پذیرفته در سریعترین زمان ممکن این مهم صورت پذیرفت.

کریمی ،سلامت و امنیت را دو پیش نیاز مهم جامعه دانست و گفت: اگر انسان شاخص های سلامت را نداشته باشد نمی‌تواند برای جامعه خود مفید باشد لذا همه شاخص های کشور به بحث سلامت برمیگردد و هرچقدر در این حوزه سرمایه گذاری کنیم، جامعه ای پویا و سالم خواهیم داشت.

سرپرست دانشکده علوم‌پزشکی ساوه اضافه کرد: این طرح در زمینی به مساحت ۹۲۵ متر مربع در دو طبقه و با هزینه ای در حدود ۷.۵ میلیارد تومان به ثمر رسیده و با افتتاح این مرکز بالغ بر ۳ هزار نفر تحت پوشش خدمات قرار خواهد گرفت.

کریمی تصریح کرد: این مرکز دارای پزشک، دندانپزشک، مراقب سلامت و مامایی، داروخانه، مشاوران روان و تغذیه، واحد بهداشت محیط و حرفه ای و پنج پانسیون پزشکان است و میتواند علاوه بر رفع نیازهای مردم این منطقه، در ارتقا سطح بهداشت مردم نیز مثمر ثمر واقع شود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نوزده =