نقش سیطره حاکمیتی آمریکا در کاهش جمعیت ایران

یک استاد جامعه‌شناسی با اشاره به نقش سیطره حاکمیتی آمریکا در کاهش جمعیت ایران گفت: مجریان سند NSSM ۲۰۰از قبل از انقلاب تا به امروز با ترفندهای گوناگون به دنبال اجرای سیاست کاهش جمعیت در ایران هستند.

رقیه سادات موسوی استاد دانشگاه و کارشناس جمعیت‌شناسی در گفتگو با نار خبر با بیان حدیثی از امام صادق(ع) گفت: امام صادق(ع) به نقل از رسول خدا(ص) فرمودند: بر تعداد فرزندان بیفزایید تا در روز قیامت بر فزونی شما بر امت‌ها تفاخر کنم.

وی با اشاره به اینکه چالش جمعیت در ایران به بحران تبدیل‌شده و با مشکل پیری کشور روبرو هستیم افزود: فضاسازی رسانه‌ای باهدف مدیریت بر افکار مردم، جذب زنان به بازار کار و تحصیلات آکادمیک، بحث اختلافات قومی و مذهبی، تحقیر فرهنگ ازدواج، رواج سقط‌جنین و تغییر ذائقه و سبک زندگی بر اساس مدل غربی از جمله نقشه‌های دشمن در راستای کاهش جمعیت در جمهوری اسلامی ایران است و نقش سیطره آمریکا در کاهش جمعیت ایران بسیار زیاد است.

این استاد دانشگاه در خصوص نقش سیطره حاکمیتی آمریکا در کاهش جمعیت ایران بیان کرد: مجریان سند NSsM۲۰۰ به ۵ مورد اشاره داشتند ازجمله : ۱. خانواده راک فلر:آمریکایی آلمانی تبار،جز ثروتمندترین خانواده‌ها بودند. سال‌ها در حاکمیت آمریکا نقش داشتند، حتی امروزه نیز نقش دارند. زمین سازمان ملل در اختیارشان قرار داده و نفوذ سیاسی و اقتصادی دارند، آنها به سه نفر از افراد کشور ما جایزه دادند که به‌راحتی شیب جمعیت را سقوط دادند. خانواده راک فلر تا قبل از انقلاب با محمدرضا شاه رابطه نزدیکی داشتند، محمدرضا پول‌هایش را در بانک‌هایی که متعلق به خانواده راک فلر بود گذاشته بود و این دو دیدارهای متعددی داشتند و به ایران آمدند. پس از انقلاب در دهه ۸۰ و ۹۰ با افراد مورد نظرشان ارتباط داشتند، در رفتارهای براندازان ردپای این خانواده موجود بود.این خانواده به همراه همدستان خود سلسله نشست‌هایی را در بازه زمانی مشخص داشتند، در این نشست‌ها افراد سیاسی تأثیرگذار را دعوت می‌کنند که بعضی عضو دائم و بعضی موقت هستند. در خرداد ۱۳۹۰ طی نشستی که داشتند سلسله مباحثی را با موضوعات بحران اقتصادی، نسل‌کشی، افزایش جنگ و … برگزار کردند.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: تغییر ذائقه و تغییر سبک زندگی، بر اساس مدل غربی، یک زندگی لذت‌جو و سودجو، که افراد حاضرند فرزنداوری نداشته باشند تا ظاهر زیبا داشته باشند و لذت کوتاه‌مدت را درک کنند، حاکمیت نگاه سکولار که در جامعه ما وجود دارد و فقط خانواده‌ها را به سمت کم‌فرزندی سوق می‌دهد، ایجاد ضعف وتذلذل فرهنگی و اخلاقی در جامعه ،افتادن در لذت‌های خارج از چارچوب خانواده و غیردینی  و تحقیر فرهنگ ازدواج و تشکیل خانواده و تمسخر خانواده چند فرزندی از دیگر عواملی نقش سیطره حاکمیتی آمریکا در کاهش جمعیت ایران است.

 موسوی با اشاره به نقش جمعیت برافزایش  قدرت ملی، گفت: مردم ثروت واقعی هر کشوری را تشکیل می‌دهند و جمعیت همواره به‌عنوان یکی از اصلی‏ترین مؤلفه‌های قدرت دولت‏ها به شمار می‌روند و جایگاه بالایی در دکترین و راهبرد دفاعی و محاسبه قدرت کشورها دارد.

وی ادامه داد: تأثیر جمعیت در قدرت ملی به‌اندازه‌ای است که حتی با افزایش نقش عواملی نظیر پیشرفت‌های فناوری در تولید ثروت و قدرت کشورها، توانسته اهمیت خود را حفظ کند. لذا جمعیت از دیدگاه استراتژیست ها به خودی خود، یکی از عناصر اصلی قدرت دولت‌هاست و یک عنصر کلیدی در دفاع و راهبرد دفاعی محسوب می‌گردد.

این کارشناس جامعه‌شناس خاطرنشان کرد: ترویج سبک زندگی اسلامی و تقویت این باور که تولید نسل دستور خدای متعال و سنّت پیامبر اسلام است و وجوب آن تابع شرایط خاصی نیست می‌توان افراد جامعه را به امر فرزند آوری تشویق کرد. مهم‌ترین راهکارهای عملی افزایش جمعیت عبارت است از تشویق جوانان به ازدواج و کاهش سن ازدواج، برنامه‌های تحکیمی باهدف کاهش میزان طلاق است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =