فتح خرمشهر، مهمترین نقطه تزلزل دشمن بود

امام جمعه ساوه در سالروز آزاد سازی خرمشهر در سال 1361 اشاره کرد و گفت: فتح خرمشهر، مهم‌ترین نقطه تزلزل دشمن بود.

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام جعفر رحیمی امام جمعه ساوه در مراسم گرامیداشت آزادسازی خرمشهر گفت: فتح خرمشهر، مهمترین نقطه تزلزل دشمن بود؛ این فتح موجب شد که آمریکا و سایر قدرت‌های استعماری پس از شکست سنگین خود در این عملیات ناچار محاسبات نظامی خود را تغییر داده و از موضع تهاجم و حمله به موضع دفاعی روی بیاورند. فتح خرمشهر، مهمترین نقطه تزلزل دشمن بود.

وی افزود: شهر خرمشهر بعد از ۱۹ ماه اشغال بعد از ۲۴ روز رزم بی امان به طور کامل آزاد شده و پرچم پر افتخار “الله اکبر” بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر قهرمان به اهتزاز در آمد. 

امام جمعه ساوه تصریح کرد: حماسه فتح خرمشهر آنقدر عظیم است که تا همیشه در حافظه تاریخ ملت ایران می‌ماند و درس‌آموزی می‌کند؛ عظمت و تعالی معنوی این فتح تا آنجا بود که عارفی، چون حضرت امام خمینی(ره) این فتح را از عنایات ویژه خداوند متعال و تجلی همگانی توحید افعالی دانستند.

امام جمعه ساوه گفت: حضرت امام (ره)، آزادی خرمشهر را فوق طبیعت و از امداد‌های الهی به‌ سان پیروزی رزمندگان صدر اسلام دانستند و از امداد‌های غیبی در به تسلیم واداشتن نیرو‌های بعثی در خرمشهر یاد کردند.

حجت الاسلام رحیمی اشاره کرد: فتح خرمشهر را باید شروعی افتخارآمیز برای سلسله عملیات‌های «الی بیت المقدس» در جهان اسلام و جهان مستضعفین بدانیم و دقیقا به همین لحاظ رهبر حکیم و توحیداندیش انقلاب در بشارتی مهم خطاب به جوانان فرمودند «جوان‌های عزیز! بچه‌های عزیز من! فردا مال شما است، آینده مالِ شما است؛ شما هستید که باید این تاریخ را با عزّتش محفوظ نگه دارید؛ شما هستید که این بارِ مسئولیّت را بردوش دارید؛ خرّمشهر‌ها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، بلکه در یک میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است. البتّه ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد؛ بعکس، آبادانی به دنبال دارد، امّا سختی‌اش بیشتر است»
وی خاطرنشان کرد: امروز مبارزه با دشمن خدمت به مردم است؛ چشم امیدمان به این مردم باشد و تدبیرمان این باشد که مسئولین امر را به کار و تلاش وادار کنیم؛ کسانی را که نمی‌توانند در این عرصه تلاش کنند از ریل قطار خدمت رسانی بیرون کنیم و همه مسئولین و مردم باید در قیام و قعود خود تابع ولایت باشند. امروزه وقت قیام خدمت و جهاد با دشمن است

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + سه =