تکیه بر اصول خودی مهمترین نکته عزت در دیپلماسی است

حجت الاسلام رحیمی امام جمعه ساوه گفت : تبیین سه کلید واژه عزت، حکمت و مصلحت در سیاست خارجی مهمترین نکات بیان شده در رهبر معظم انقلاب با مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام جعفر رحیمی امام جمعه ساوه در خطبه‌های امروز نماز جمعه ساوه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران گفت:تبیین سه کلید واژه عزت، حکمت و مصلحت در سیاست خارجی مهمترین نکات بیان شده در این دیدار است.

وی تصریح کرد : هنگامی که مقام معظم رهبری عزت را به نفس دیپلماسی التماسی معنا کردند ،یعنی در تعاملات دو و چند جانبه خردمندانه، اندیشیده و محاسبه‌شده عمل کنیم و از اظهار نظرهای حساب‌نشده پرهیز کنیم و به عبارتی در هر کاری پشتوانه فکری و عقلانی داشته باشیم.

حجت الاسلام رحیمی با اشاره به گرامیداشت ۷ خرداد سالروز تشکیل مجلس شورای اسلامی افزود:رهبر انقلاب این مجلس را کماکان انقلابی می‌دانند و این مفهوم مهمی برای نمایندگان دارد و آن تلاش مضاعف برای خدمت به مردم و رفع گرفتاری آنهاست.

حجت الاسلام رحیمی در ادامه اسراف را یکی از مصادق منکر دانست و  بیان کرد،  اسراف یکی از نمونه‌های آشکار حرکتهای نابخردانه است و  همیشه و همه جا بر پیکر اخلاق و اقتصاد و سلامتی فرد و جامعه ضربه وارد می‌کند. 

حجت الاسلام رحیمی گفت :در شرایط کنونی که جامعه اسلامی ما در فشار استکبار غرب برای تحمیل و تشدید فقر بر امت اسلام بیشتر شده است، اسراف، گناه کوچکی نیست و اسراف در اموال شخصی گناه و در بیت المال مسلمین گناهی بزرگتر است.

وی افزود : با بیان اینکه کشور ما بهترین رهبر، جوانان و امت را دارد، گفت: متاسفانه ما مردم مسرفی هستیم و بعضا دیده شده که در خوراک و پوشاک و وسایل نقلیه و سرمایش و گرمایش بیش از اندازه اسراف کرده‌ایم به طوریکه در مصرف گندم ۵/۲ برابر متوسط جهانی هستیم و باید در این خصوص بیشتر دقت کرده و تجدید نظر کنیم.

پایان پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =