خادمیاران و یاوران رضوی ساوه میزبان نمازگزارن آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی امام علی (ع)

به مناسبت فرا رسیدن دهه کرامت خادمیاران و یاوران رضوی شهرستان ساوه ضمن حضور در نماز جمعه با برپایی ایستگاه صلواتی در مصلی امام علی علیه السلام از نمازگزاران با توزیع شربت و کیک پذیرایی کردند.

به گزارش نارخبر؛حجت الاسلام رحیمی، امام جمعه ساوه در بخشی از خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت دهه کرامت گفت: خادمیاران رضوی شهرستان ساوه در آستانه ولادت امام هشتم میزبان نماز جمعه این هفته بوده و اجرای این آیین عبادی سیاسی را عهده دار شدند که از زحمات آنها در برگزاری نمازجمعه و پذیرایی از نمازگزاران صمیمانه قدردانی می نماییم.

همچنین دبیر کانون مرکزی خدمت رضوی شهرستان ساوه به عنوان سخنران پیش از خطبه ها اظهار کرد: حدود ۱۷۰ خادمیار رضوی در ۱۹ کانون تخصصی و ۱۲ کانون عمومی سازماندهی شده اند که علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و عمومی به جامعه هدف که شامل نیازمندان و افراد کمتر برخوردار هستند از انجام کشیک حرم رضوی بهره مند می شوند.

سیدرضا طباطبایی افزود: کانون‌های خدمت رضوی با شعار خدمت کریمانه، جهاد عالمانه با هدف ارائه خدمت به افراد کمتر برخوردار، تقویت معنویت و گسترش فرهنگ رضوی زیر سایه پرچم رضوی انجام وظیفه و خدمت رسانی می کنند.

وی با اشاره به فعالیت خادمیاران رضوی از سال ۱۳۹۸ گفت: کانون های عمومی وظیفه دارند نیازهای فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و معیشتی منطقه خود را شناسایی نمایند و با درخواست از کانون‌های تخصصی نسبت به رفع این نیازها اقدام نمایند.

وی اظهار کرد: برپایی پویش های سفره مهربانی با توزیع کارت دریافت نان، آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی، تهیه و توزیع بسته های معیشتی، برگزاری مراسم چهارشنبه های امام رضایی و تولید محتوا جهت ایجاد حال و هوای امام رضایی در سطح شهر، میزبانی کاروان زیر سایه خورشید خادمان حرم رضوی، اعزام زائر اولی ها به مشهد مقدس، ذبح گوسفند عقیقه و توزیع بین نیازمندان و نیز طبخ و توزیع غذای گرم با شعار همه خادم الرضاییم از محوری ترین فعالیت های خادمیاران رضوی در شهرستان است.

طباطبایی در ادامه به بیان گزارش جامعی از جزییات فعالیت خادمیاران رضوی در حوزه های گوناگون طی ۶ ماهه اخیر و همچنین برنامه های اجرا شده در دهه کرامت پرداخت.

گفتنی است کانون های تخصصی مشاور حقوقی، وقت و‌نذر، ایثار و شهادت، بانوان و خانواده، قرآنی ، سلامت، تعلیم و تربیت، خبر و فضای مجازی با برپایی میز خدمت به نمازگراران خدمات تخصصی خود را ارائه کردند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *