برگزاری رویداد شعرروح ا…در ساوه

این رویداد به مناسبت  سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،کانون بسیج هنرمندان،کانون های فرهنگی هنری مساجد و انجمن های فرهنگی هنری برگزار گردید.

به گزارش نارخبر، رویداد شعر روح الله در سالن سلمان ساوجی با حضور حجت الاسلام و المسلمین رحیمی،امام جمعه-مهندس الیاسی،معاون استاندار و فرماندار،جناب سرهنگ رنجبر جانشین سپاه و تعدادی از مسئولین و اقشار مختلف مردم برگزارشد، در این رویداد،حجت الاسلام جعفر رحیمی،امام جمعه ساوه ضمن تسلیت ایام سوگواری ارتحال  حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۵ خرداد ابراز داشت:
    بی‌تردید انقلاب اسلامی ایران، به تعبیر امام خمینی انفجار نور بود و توانست بار دیگر قدرت و صلابت قیام امام حسین(ع) را در چهره یک انقلاب سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و مذهبی به زیبایی ترسیم کند.
    وی افزود:  روح الهی و عرفانی امام خمینی در ایجاد و بقای انقلاب اسلامی تأثیر کامل داشته، چرا که اولاً امام؛اسلام‌شناس کم نظیر و دارای بینش و گرایش کاملاً اسلامی بود و ثانیاً، امام توانست در سیر تکاملی خویش در ساحت‌های اندیشه و رفتار، به ساحت عرفان ناب راه یابد و از برهان به عرفان قدم نهد.
    حجت الاسلام رحیمی اظهار داشت:  بدیهی است قرائت و تفسیری که امام از اسلام ناب و عرفان ناب اسلامی داشت، در تکوین و تکامل انقلاب اسلامی نقش بنیادین داشت، زیرا قرآن را منبع اصیل عرفان و سرچشمه شهود ثاقب و صحیح می‌‌دانست و شریعت اسلام را از طریق سیر و سلوک الی الله و پایگاه اصلی اسفار عرفانی، از حدوث تا بقا، تلقی می‌‌کرد.
امام جمعه ساوه تصریح کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی، تنها با دست عنایت حق تعالی به پیروزی رسید و در پرتو توجهات حضرت احدیّت جلّ جلاله و در سایه امام زمان راه به کمال برد و این اسلام و قرآن بود که این انقلاب را پیروزکرد.
‌‏ وی گفت: امام خمینی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی منشاء تحولاتی در نفوس‌‎ ‌‏انسانها و جهان معاصر بوده است و این تحول مدیون تربیت خاص ایشان‌‎ ‌‏و هدایتهای پیامبر گونه وی است. تبعات این تربیت در پروسه خودسازی‌‎ ‌‏فردی و تربیت شاگردان و بُروز یک انقلاب اجتماعی و فکری به بار‌‎ ‌‏نشسته است.
    اجرای شعرخوانی آقایان: علی رحمتی- خلیل رحمتی- زهرا محمودی و شعرخوانی و مداحی سیّد حسن گل ختمی از دیگر برنامه های این رویداد بود. کانون بسیج هنرمندان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *