گرامیداشت حماسه پاسداران سپاه ساوه در آزادسازی سوسنگرد

رئیس هیئت رزمندگان اسلام ساوه گفت: بیست و ششم آبان‌ماه، یادآور حماسه آفرینی ۲۴ تن از پاسداران غیور و شجاع شهر ساوه در حماسه شکستن دومین مرحله محاصره و اشغال شهر سوسنگرد در سال ۱۳۵۹ می‌باشد.

سردار محمد میرجانی در گفتگو با نار خبر گفت: بیست و ششم آبان ماه گرامی داشت حماسه پاسداران سپاه ساوه در شکستن محاصره سوسنگرد است. در مهرماه سال ۱۳۵۹ زمانی که یک ماه از شروع جنگ گذشته بود، دشمن از سمت تنگه چذابه، سوسنگرد، حمیدیه و بعد به شهر اهواز که شهر حیاتی بودحمله کرد و قصد داشت با یک حرکت جمهوری اسلامی ایران را از جهت اقتصادی و نظامی نابودکند. در این میان از شهرستان ساوه ۲۴ پاسدار برای مناطق جنگی اعزام شدند که با دشمنان بجنگند که این پاسداران ابتدا به  اهواز رفتند و از آنجا به سوسنگرد رفتند.

وی افزود: در این نبرد نابرابر چهار تن از رزمندگان ساوجی شهید و مجروح و مابقی به اسارت دشمن ذبون و تا بن دندان مسلح، درآمدند.

رئیس هیئت رزمندگان اسلام گفت: تعداد هشت نفر از این عزیزان بعد از ۱۰ سال اسارت، به میهن اسلامی برگشتند و ما هنوز منتظر بازگشت و یا خبری از مابقی عزیزان‌مان هستیم.

وی ادامه داد: برآنیم تا در چهل و سومین سال‌گشت پرستو‌های مهاجرمان در روز جمعه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۲ در محل مصلی بزرگ امام علی علیه‌السلام شهر ساوه وبا حضور سردار سرتیپ پاسدار فتح الله جعفری (مشاور عالی رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و فرمانده لشکر زرهی دفاع مقدس) در هنگام برگزاری نماز عبادی و سیاسی جمعه به یادشان شهر را عطر افشانی کنیم.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *