حضرت زینب(س)؛ الگوی عفت و تقوا

نماینده مردم ساوه و زرندیه گفت: حضرت زینب(س) الگوی عفت و تقوا به شمار می‌رفت و این رسالت را به حكم شرع و وظیفه بر عهده گرفت.

حجت الاسلام محمد سبزی در گفتگو با خبرنگار نار خبر؛ ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) بانوی صبر و مقاومت و تبریک روز پرستار، اظهار کرد گفت: حضرت زینب (س) اسوه صبر و استقامت است، وی در زندگی با برکت خودشان همواره پرستاری می‌کردند، در ۴ سالگی مادرشان حضرت فاطمه زهرا (س) شهید شدند و از امام حسن (ع) و امام حسین (ع) پرستاری کردند و امورات خانه را بر عهده گرفتند.

وی گفت: واقعه عاشورا اوج پرستاری حضرت زینب(س) بود،‌ایشان از فرزندان و اسرای دست کربلا پرستاری کردند و همچنین امام سجاد (ع) پرستاری کردند و اینکه روز ولادت این بانوی بزرگوار را روز پرستار نامگذاری کردند به جا و شایسته است.

حضرت زینب(س) الگوی عفت و تقوا به شمار می‌رفت و این رسالت را به حکم شرع و وظیفه بر عهده گرفت. در ایجاد تاریخ اسلام نقش‌های زیاد و تأثیرگذاری را داشته و هدف والای سالار شهیدان را تمام و کمال اجرا کرد.

یکی از مهمترین نکات اخلاقی در بررسی جریان کربلا، اهتمام حضرت زینب(س) به حفظ حجاب و عفت است، این بانوی بزرگوار در هیچ مکانی حیا و حجاب خویش را ترک نکرد و این پیام مهمی برای زنان و دختران مؤمنه دارد که حتی در سخت‌ترین شرایط نیز حضرت زینب(س) از بصیرت دینی غفلت نکرده است.

وی ضمن تقدیر از زحمات پرستاران بیان کرد: پرستاران ما هم اکنون جهادگونه و ایثارگرانه در عرصه پرستاری از بیماران زحمت می‌کشند و الگوی آن‌ها حضرت زینب(س) است.

این نماینده مجلس یادآور شد: پرستاران افرادی هستند که نه تنها از لحاظ درمانی به بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند بلکه با صبر و دلداری از لحاظ روحی نیز درد‌ها و غم‌های بیماران را کم می‌کنند.

سبزی گفت: همانگونه که رزمندگان اسلام هشت سال با دشمنان جنگیدند، پرستاران نیز در حفظ سلامت مردم نقش برجسته‌ای دارند و نمونه بارز آن دفاع پرستاران در بحث کرونا بود که  خدمات شایانی را به مردم به ویژه بیماران کرونایی ارائه دادند وبا حضور در میدان نبرد با ویروس کرونا از جانشان مایه گذاشتند و ایثار کردند.

وی در پایان گفت: ازآنجا که حوزه پرستاری با توجه به شرایط سخت کاری نیاز به توجه و حمایت بسیاری دارد، از دولت و مجلس خواستار این هستیم که از پرستاران حمایت‌های لازم را به عمل آوردند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *