بسیج قدرت نرم افزاری انقلاب اسلامی است

پژوهشگر موسسه مطالعاتی ژرفا گفت: بسیج یکی از قدرت های نرم افزاری انقلاب اسلامی است و تا زمانی که بسیج هست این انقلاب آسیبی نمی بیند .

به گزارش نار خبر؛ علی متقی در گردهمایی فعالان بسیج و رسانه که در سالن سلمان ساوجی ساوه برگزار شد، اظهار کرد: دشمن چهار دکترین برای مقابله با جمهوری اسلامی دارد، اولین دکترین تغییر است که دشمن از آن‌ تقریبا منصرف شده است ،دومین دکترین مهار جمهوری اسلامی ، سومین دکترین نبرد رسانه ای و چهارمین دکترین سازمان دهی نافرمانی مدنی که مردم به خیابان ها بیایند و اغتشاش کنند که تا به الان موفق نشده و نخواهند شد.

وی افزود : دشمن سه راهبرد اساسی برای مهار جمهوری اسلامی پیش بینی و قرار داده که اولین راهبرد آن ، اسلام هراسی مثل قضیه طالبان ،القاعده، ۱۱ سپتامپر، داعش و.. است.

متقی گفت : دومین راهبرد ایران هراسی در سطح منطقه که به کشورهای خاورمیانه گفتند از ایران بترسید ، در بین کشورهای غرب آسیا ایران هراسی راه انداختند .سومین راهبرد هم انقلاب هراسی در داخل کشور : هرچی مشکل داریم از انقلاب است و بیان کردند که زمان پهلوی نمی دانید چه خبر بوده است و مسائل این دوران را بزرگنمایی کرده اند.

وی بیان کرد :امروز بیشترین تحرک دشمنان علیه ایران، بیش از تحرکات امنیتی و اقتصادی ، تحرکات تبلیغاتی و جنگ نرم و تبلیغات رسانه ای است که شامل تحلیل دروغ ، وارونه کردن واقعیت می باشد.

متقی عنوان کرد: رسانه ها جای جلاد و شهید را عوض می کنند ، ۷۵ سال از درگیری اسرائیل و فلسطین می گذرد ولی امسال مردم کل جهان راهپیمایی کردند زیرا اولین بار است که مورد حمله قرار گرفتند و شوکه شدند و متوجه نشدند که چه برسرشان پیش آمده‌است، زیرا رسانه در این مورد قوی کار کرده است.

این محقق گفت : امروز نظام سلطه به اعتبار امپراطوری رسانه‌ای خود تلاش می‌کند تعریف تروریسم را تغییر دهد و خودش را قهرمان مبارزه با تروریسم معرفی کند.

وی گفت : دشمن در فضای مجازی هجمه‌های فراوانی را طراحی و ایجاد می‌کند و با تصویر سازی غلط و کاذب، سعی در غلط نگاشتن تصویر واقعی دارد که باید در مواجهه با این ترفند و موضوعات مختلف دیگر هشیارانه و هوشمندانه عمل کنیم.

متقی عنوان کرد: بسیج یکی از قدرت های نرم افزاری انقلاب اسلامی است و تا زمانی که بسیج هست این انقلاب آسیبی نمی بیند .

این فعال رسانه با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه دفاع از انقلاب و نظام بر عهده بسیجیان است، گفت: نقش بسیج در تمامی زمینه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، نقشی اثر بخش بوده و متخصصین بسیج همواره به صورت تخصصی بسیاری از ناملایمتی‌ها و کم‌کاری ها را با تعهد و تخصص خود برطرف کردند.

متقی بیان کرد: بسیج دارای خصلت های الهی است که همواره خار چشم دشمنان بوده و هجمه های بسیاری به این نهاد مقدس از طرف دشمنان انقلاب صورت گرفته اما هر روز پر قدرت از گذشته در حال پیشرفت است.

وی گفت: مهم‌ترین کار دشمن، تصویرسازی غلط از اوضاع کشور برای فریب افکار عمومی در داخل و خارج از کشور است که سعی در تاریک نشان دادن فضای موجود دارد.

متقی بیان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند: دشمن امروز به دنبال تصرف قلوب است دشمن به دنبال اندیشه‌سازی است. اتفاقات و اغتشاشات پاییز نتیجه مهندسی دشمن در حوزه مدیریت فکر است.

متقی گفت: فضای مجازی همان‌طور که ابزار کارآمدی برای هجوم رسانه‌ای دشمن است، سلاحی برای مقابله با این هجوم نیز هست. یک پیام اینستاگرامی، یک کامنت در یک شبکه اجتماعی می‌تواند گامی هرچند کوچک در مسیر دفاع مشروع دربرابر جنگ رسانه‌ای دشمن باشد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ما واقع‌نگاری است اظهار داشت: دشمن در جنگ شناختی تصویرسازی غلط می‌کند، هنر ما این است که باید تصویرسازی حقیقی از انقلاب اسلامی داشته باشیم.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *