افتتاح مرکز مردمی «نفس» شهید دکتر چمران ساوه

اولین مرکز مردمی با هدف پیشگیری و آگاهی بخشی در زمینه سقط، در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شهرستان ساوه افتتاح شد.

به گزارش نار خبر؛ امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۲ به همت بسیج جامعه پزشکی و مرکز بهداشت و معاونت بهداشت دانشکده، ، مرکز مردمی «نفس» (نجات فرزندان سقط) اولین مرکز مردمی با هدف پیشگیری و آگاهی بخشی در زمینه سقط، در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شهرستان ساوه با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه، سرپرست معاونت بهداشت و جمعی از مدیران افتتاح شد.

این مرکز در دو اتاق مجزا شامل پذیرش و مشاوره در مرکز بهداشت شهرستان ساوه واقع در خیابان طالقانی راه‌اندازی شد که با هدف ارتباط گرفتن با مادرانی که به هر دلیل و یا مشکل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … تصمیم به سقط جنین دارند، از مادر و جنین حمایت می‌نماید و خانواده‌ها از کمک‌های این مرکز با وجود کارشناسان خبره در زمینه‌های مختلف می‌توانند بهره‌مند می‌شوند. 

این مرکز بنا دارد از طریق ارتباط گرفتن با مادرانی که به هر دلیل و یا مشکل اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و … تصمیم به سقط دارند ، از ایشان حمایت نماید و خانواده ها از کمک های این مرکز با وجود کارشناسان خبره در زمینه های مختلف بهره مند شوند.  

شایان ذکر است در مراسم افتتاح مرکز مردمی نفس از دکتر سعید محمد دوست رئیس بسیج جامعه پزشکی استان مرکزی، دکتر پروین مفتح زاده مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی، حجت الاسلام والمسلمین رضا تاج آبادی مسئول ستاد مردمی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان مرکزی دکتر میر قادی پاشا رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه تقدیر بعمل آمد.

توسط عاطفه عسگری

لینک کوتاه خبر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *