1399/12/12
salamup.ir
nashrkhabar.ir

عکاظ مدعی شد: دیدار وزیر خارجه قطر با قاسم سلیمانی/ قطری ها از جنبش انصارالله یمن حمایت می کنند

5 خرداد 1396 کد خبر : 988619057

روزنامۀ عکاظ عربستان در شمارۀ روز جمعۀ خود مدعی شد وزیر خارجۀ قطر، در سفری پنهانی به بغداد، با قاسم سلیمانی -- فرماندۀ سپاه قدس ایران -- دیدار کرده است.


این روزنامۀ سعودی در گزارش خود مدعی است قطر در چارچوب همکاری های منطقه ای با ایران، از مدت ها پیش به حمایت از «حوثی ها» (جنبش انصارالله) در یمن مبادرت کرده است.

عکاظ می نویسد: «زمان بندی شرکت قطر در نشست کشورهای اسلامی با آمریکا در ریاض، و سفر پنهانی وزیر خارجۀ این کشور به عراق و دیدار محرمانه با قاسم سلیمانی، که پس از آن با اظهارات تمیم بن حمد، امیر قطر همراه شد، نشان می دهد این اتفاقات با دقت بسیاری برنامه ریزی شده بود».

این روزنامه افزود: «سخنانی که دوحه در حمایت از ایران و حزب الله مطرح کرد، نمی تواند به دلیل هک خبرگزاری رسمی قطر بوده باشد. تسلسل حوادث نشان می دهد که موضع قطر همین است».

روزنامۀ عکاظ، به نقل از ناظران یمنی، مدعی شد: «قطر در طول دهه های گذشته و حتی بعد از روی کار آمدن دولت هادی، هیچ کمک سیاسی، رسانه ای و توسعه ای به یمن نکرد، بلکه حمایت های خود را به جنبش انصار الله اختصاص داده است که یکی از ابزارهای ایران برای تخریب منطقه هستند».اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر