1398/03/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

اجرای کمربندی شرقی در ساوه از ورود خودروهای سنگین می کاهد+ تصاویر

18 آذر 1396 کد خبر : 9886110058

 به گزارش نارخبر، سیدمهدی حسینی شهردار ساوه در حاشیه بازدید تیم اجرایی شهرداری از پروژه‌های پیشنهادی سال 96 و 97 جهت بررسی موانع و روند اجرای طرح ها گفت: با توجه به ترافیک ناشی از ورود خودروهای سنگین، اجرای کمربندی شرق ساوه در اولویت قرار گرفت و مقدمات اجرای فاز اول آن از میدان سرداران تا بلوار سید جمال به طول 1200 متر و پیش‌بینی اعتباری حدود ٥ میلیارد تومان در یك ماه اخیر انجام شده است.

وی افزود: این طرح سالیان متمادی مطالبه مردم بوده است و فقدان آن هر ساله خسارات مالی و روحی فراوان بر پیكر شهر و شهروندان تحمیل می‌كرد و در صورت صدور مجوزهای قانونی از شورای شهر و سایر مراجع استانی و شهرستانی، عملیات اجرایی کمربندی شرق در روزهای آتی آغاز خواهد شد.

 

حسینی با اشاره به بازدید از سایر طرح ها بیان کرد: طرح اصلاح بلوار آزادی و اتصال آن به خیابان فردوس می تواند در کاهش حجم ترافیک حاصل از تردد کارگران شهرصنعتی  بخصوص در ساعات پایانی روز بکاهد تا وقت کمتری از این تلاشگران عرصه تولید صرف شود.

وی ادامه داد: در این بازدید همچنین از طرح های بلوار استاد مطهری، ورودی بازار و محل احداث جایگاه مخصوص صنوف مزاحم شهر بازدید شد.

طرح های شهرداری ساوه


این مسئول اجرایی شهر ساوه تصریح کرد: همكاری اداره كل اوقاف و امورخیریه استان، اداره كل راه و شهرسازی استان و مساعدت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مركزی و همراهی مالكان اراضی در مسیر تامین اراضی لازم جهت اجرای طرح کمربندی شرقی از الزامات اجرایی این طرح مهم است.

وی ادامه داد: ادامه این طرح عظیم نیز به طول حدود ٩ كیلومتر از بلوار سید جمال تا میدان امام حسین (ع) توسط بخش فنی شهرداری در دست مسیرسازی و طراحی است كه بعد از تكمیل طرح و شناسایی املاک در مسیر در صورت تأمین اعتبار لازم در سالهای ٩٧ و ٩٨ به طور كامل اجرا می شود.

شهردار ساوه با اشاره به اتصال کمربند شرقی و جنوبی اظهار کرد: با اجرای این طرح عظیم، رینگ شرقی کمربندی شرق در ادامه کمربندی جنوب از میدان سرداران تا میدان امام حسین (ع)  اجرا می‌شود تا کمربندی حمل و نقل در خارج شهر به هم متصل شود.
وی افزود: احداث راه‌های دسترسی در حاشیه شهر با هدف کاهش بار ترافیک خیابان‌های اصلی یکی از برنامه‌های مهم شهرداری است و اجرای کمربندی شهر نقش بسیار موثری در جلوگیری از ورود وسائط نقلیه سنگین و در نتیجه کاهش بار ترافیک در میادین آزادی و شهرداری دارد.

 

طرح های شهرداری ساوه

طرح های شهرداری ساوه

انتهای پیام/

 اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر