1397/09/26
salamup.ir
nashrkhabar.ir

امام جمعه ساوه: هیچ مسئولی از پاسخگویی و انتقاد مصون نیست

23 آذر 1396 کد خبر : 9886110086

به گزارش نارخبر، امام جمعه ساوه گفت: هیچ مقام مسئولی از پاسخگویی و انتقاد مصون نیست و باید در برابر مردم پاسخگو باشد.

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی در پنجاه و ششمین جلسه شورای فرهنگ شهرستان ساوه در خصوص لزوم برپایی مجدد میز خدمت در ادارات با تاکید بر اینکه در تفکر اسلامی مسئولان باید پاسخگو باشند، اظهار کرد: در حکومت اسلامی یا باید منصب و مسئولیتی نداشته باشیم یا اگر داشتیم در برابر مردم پاسخگو و نقدپذیر باشیم.

وی بیان کرد: حاکمان و کارگزاران در تفکر اسلامی باید با رعایت حقوق شهروندی خود را راعی بدانند و با مسئولیت پذیری و پاسخگویی در عملا به حقوق شهروندی که نص صریح قانون اساسی نیز هست خود را ملزم به اجرای آن بدانند.

وی، ایجاد اعتماد عمومی را یک سرمایه اجتماعی برای حکومت دانست و افزود: برای ایجاد و تقویت اعتماد عمومی باید اقدام عملی کرد و میز خدمت نمونه عینی تقویت اعتماد عمومی است که لازم است با برگزاری مجدد طرح میز خدمت در ادارات پاسخگوی مشکلات مردم باشیم.

امام جمعه ساوه در ادامه با اشاره به درپیش بودن هفته وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: مدیریت کشور جز با وحدت حوزه و دانشگاه میسر نیست، از این رو وحدت این دو مجموعه علمی و دینی در توسعه کشور ضرورت دارد.

وی ادامه داد: دوره رنسانس به دنبال تفکیک دین از سیاست برای تقابل بین عقل و دین و نیز علم با دین بود در حالیکه در شریعت مبین اسلام عقل و همچنین علم و دین، حجت خداست.

وی عنوان کرد: اتحاد بین حوزه  و دانشگاه موجب خواهد شد که توطئه‌های دشمنان و سمپاشی‌هایی که صورت می‌گیرد خنثی شده و از تمامی ظرفیت‌های علمی و دینی برای توسعه کشور بهره برد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه در ادامه با اشاره به درپیش بودن 9 دی و دهه بصیرت اظهار کرد: با لطف الهی عده‌ای که می‌خواستند بنای براندازی نظام اسلامی را آغاز کنند و توطئه‌ای بزرگ در سر داشتند خنثی شد و پایه‌های اقتدار کشور تثبیت شد.

وی به دستور دیگر شورای فرهنگ در خصوص اقداماتی که به منظور برگزاری دوره‌های تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده صورت گرفته است اشاره کرد و گفت: تقویت باورهای دینی دانش آموزان و اجرای دقیق طرح تحکیم و تعالی خانواده موجب مصونیت دانش آموزان از توطئه‌افکنی‌ها خواهد شد.

وی به تهدیداتی که دانش آموزان بدان مواجه می‌شوند اشاره کرد و گفت: لازم است تا در امر تربیت دانش‌آموزان اقدامات زیربنایی صورت گیرد تا از خطرات دین گریزی مصون باشند.


حجت‌الاسلام حسینی تصریح کرد: طرح تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده به عنوان یک طرح ملی است که در ساوه اجرا و به عنوان الگویی کارآمد و موثر به سایر نقاط تعمیم داده می‌شود.

تشکیل کارگروه پیگیری و اجرای طرح میزخدمت در ادارات، برگزاری تفریحات سالم برای نسل جوان، تقویت فضای نشاط و شادابی در جامعه، برگزاری تریبون آزاد و پرداختن به مسایل مختلف جامعه با ساختاری قانون‌مند و نقد منصفانه، تقویت چندصدایی، ایجاد جایگاه میزخدمت در مراکز پرمراجعه و اماکن عمومی، بکارگیری نیروهای مجرب در پاسخگویی به نیازهای مردم، برگزاری دوره‌های آموزشی و همایش برای افزایش نرخ جمعیت، تشکیل شوراهای محله با محوریت امام جماعت برای حل مشکلات، برگزاری جشن‌های ازدواج به منظور فرهنگ‌سازی در افزایش آمار ازدواج، بررسی و احصاء مشکلات نقاط مختلف برای طرح در جلسات شورای فرهنگ و لزوم حضور بخشداران در جلسات شورای فرهنگ به منظور بررسی مشکلات روستاهای شهرستان از جمله مواردی بود که در این نشست توسط اعضا مطرح شد.

همچنین در ادامه حجت‌الاسلام سلیمانی به عنوان نماینده ائمه جماعات شهرستان ساوه با نظر اکثریت اعضا به عنوان عضو جدید شورای فرهنگ عمومی انتخاب شد.

نقل ایسنااخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر