1397/09/26
salamup.ir
nashrkhabar.ir

فرماندار ساوه: کاهش جمعیت جوان زنگ خطری برای کشور است

23 آذر 1396 کد خبر : 9886110087

 به گزارش نارخبر، معاون استاندار و فرماندار ساوه گفت: کاهش نرخ باروری که منجر به کاهش جمعیت جوان در جامعه می شود زنگ خطری برای کشور است.

 محمد بهاروند در پنجاه و ششمین جلسه شورای فرهنگ شهرستان ساوه به دستور جلسه شورای فرهنگ در خصوص اجرای سیاست های کلی جمعیت و خانواده، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: برای اجرای این سیاست‌ها و تعمیم آن در سطح جامعه علاوه بر استفاده از تمامی ابزارها باید از توانمندی اساتید دانشگاه، نخبگان و کارشناسان این عرصه بهره‌برداری کرد تا جامعه از آسیب‌های متعدد مصون بماند.

وی با تاکید بر اینکه ساختار علمی ایران در رقابت با دنیاست، اظهار کرد: با برگزاری همایش‌ها و سمینارهای تخصصی و استفاده از نظرات نخبگان و متخصصان باید در حوزه ناباروری از توان علمی کشور نهایت استفاده را کرد تا کاهش نرخ جمعیت متاثر از معضل ناباروری از بین برود.

وی ازدواج و فرزندآوری را موجب بقای نسل بشری دانست و بر فرهنگ سازی آن تاکید کرد و گفت: با اقداماتی که صورت گرفته آمار ازدواج نسبت به گذشته افزایش و آمار طلاق به ویژه در شهرستان ساوه کاهش یافته است که نشانگر اقدامات عملی و فرهنگ سازی در این عرصه بوده است.


فرماندار ساوه بر تداوم اقدامات عملی برای اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری در خصوص جمعیت و خانواده تاکید کرد و گفت: باید از همه ظرفیت های علمی تحقیقاتی و نیز فرهنگ سازی برای افزایش آمار ازدواج و فرزندآوری استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گزارش آموزش و پرورش در خصوص برگزاری دوره های تحکیم خانواده، گزارش ادارات در خصوص اجرای سیاست های کلی جمعیت و خانواده، ارائه راهکارهای فرهنگی به منظور جلوگیری از بروز آسیب‌های ناشی از فضای مجازی در مدارس و عدم استفاده صحیح از تلفن همراه و اینترنت و برگزاری مجدد میز خدمت را به عنوان دستور جلسه شورای فرهنگ بیان کرد.

حسین محمودی فر در ادامه به اقدامات صورت گرفته اداره ارشاد در خصوص اقداماتی که به منظور تحکیم بنیان خانواده‌ها صورت گرفته است اشاره کرد و گفت: برگزاری همایش‌ها و فعالیت‌های هنری شامل هشت همایش و تئاتر خیابانی با موضوع عفاف و حجاب و کودک آزاری در سطح شهر و اماکن عمومی از جمله برنامه ها بوده است.

وی همچنین از برگزاری 263 دوره تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده در 30 مسجد شهرستان با آموزش بیش از 6 هزار نفر در شهرها و روستاهای شهرستان به همت کانون فرهنگی هنری مساجد خبر داد.

نقل ایسنااخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر