1396/12/29
salamup.ir
nashrkhabar.ir

هزینه های مسئولین را به جای یارانه مردم کم کنید/ حاکمان منافق عربی به اسلام خیانت کردند

24 آذر 1396 کد خبر : 9886110088

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه های نمازجمعه این شهر گفت: تورم در لایحه بودجه سال 97 با شیب ناملایم افزیش یافته است، بخصوص در حذف یارانه ها، افزایش مالیات و قیمت حامل های انرژی، شیب تورم شدید است.
وی افزود: اقتصاد کشور نیاز به یک جراحی بزرگ دارد و به جای نفت باید بر مالیات و صادرات تکیه کند ولی با شیب ناملایم به حق مردم اجحاف می شود و شاهد رکود تورمی بیشتر می شویم.


حسینی بیان کرد: این تصور اشتباه است که فقط افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به یارانه نیاز دارند، مردم بسیاری به همین یارانه متکی هستند و ارجاع آنها به این نهادها خلاف تکریم است، نمایندگان مجلس رسیدگی کنند.
وی ادامه داد: حذف یارانه های دهک بالا کار خوب و لازمی است ولی برای مردم با سطح زندگی متوسط وقتی حامل های انرژی و هزینه زندگی گران می شود باید یارانه ها را افزایش داد.

 

مردم کسب و کار داشته باشند می توانند، مالیات بدهند
خطیب نماز جمعه ساوه با تاکید بر لزوم حمایت از اصناف برای رونق کشور اظهار کرد: امام علی(ع) در دستور مالیاتی خود به مالک اشتر گفت: « برنامه مالیات را به گونه ای رسیدگی کن که به صلاح مالیات دهندگان باشد..... کار دیگران سامان نمی یابد و درست نمی شود، مگر اینکه کار مالیات دهندگان سامان بپذیرد».
وی افزود: باید مردم کسب و کار داشته باشند تا بتوانند مالیات بدهند، اجحاف در حق زندگی مردم موجب فساد اقتصادی و بدبینی به نظام می شود.


بودجه امسال بیشتر ریاضتی است تا مقاومتی/ هزینه های مسئولین را به جای یارانه مردم کم کنید
حسینی تصریح کرد: بودجه امسال بیشتر ریاضتی است تا مقاومتی زیرا دولت به جای کاهش هزینه های اداری، سفرهای خارجی وزرا و نمایندگان، دکوراسیون ادارات و بطور کلی مستحکم کردن پایه های اقتصادی و تکیه بر صادرات، برای یارانه مردم برنامه ریزی کرده است.
وی ادامه داد: بودجه های فرهنگی، عمرانی و قرآنی را کاهش داده است ولی جریان استخدام 2هزار نفر از یک طیف سیاسی خاص به عنوان مشاور استاندار را هم توضیح دهد و هزینه سمینارهای تبلیغاتی دولتی و NGOهای فعال در انتخابات را بکاهد.

 

حق انتقاد از مسئولین در قانون اساسی وجود دارد ولی مراقب سوءاستفاده دشمنان باشید/خوب و بد دولت به حساب حامیان انتخاباتی آنها نوشته می شود
امام جمعه ساوه گفت: حق انتقاد از مسئولین درباره مسایل صنفی، سیاسی از شاخه های آزادی بیان است و از حقوق عمومی مردم بر طبق اسلام و قانون اساسی است.
وی افزود: مردم مشکلات زیادی مانند گرانی، فساد اداری، بیکاری دارند و موسسات اعتباری با کم کاری بانک مرکزی دسترنج یک عمر زحمت مردم را هیچ کرده اند و موجب اعتراضات می شود که دولت باید گوش شنوا داشته باشد.
حسینی با اشاره به سوءاستفاده ضد انقلاب بیان کرد: باید مراقب بود که پیگیری یک اعتراض قانونی موجب سوءاستفاده دشمنان نشود و اعتراضات را به آشوب سیاسی تبدیل و تبلیغ نکنند.
وی ادامه داد: این دولت منتخب مردم است وتضعیف کلیت آن تضعیف نظام است ولی جریان هایی که در زمان انتخابات برای ترساندن مردم، رقیب را موجب تخریب برجام و ادامه تحریم ها تبلیغ کردند الان  با مشخص شدن واقعیتها ، با شعار «عبور از روحانی» چه هدفی دارند.


خطیب نماز جمعه ساوه اظهار کرد: خوب و بد این کارها به نام شما نوشته شده است و با این شعارها چالش جدیدی برای نظام درست نکنید و از مسئولیت تبلیغات گذشته، شانه خالی نکنید.
وی افزود: مردم آنها را مسئول نابسامانی ها می دانند و تلاش برای شعارهای جدید و وعده های بی حاصل برای حفظ قدرت را می فهمند، خواست مردم مبارزه با فساد، وادادگی سیاسی و فرهنگی، اختلاس و دزدی برخی مسئولین است و از قوه قضائیه می خواهند بدون ملاحظه برخورد کنند.


میز خدمت برای پاسخگویی مسئولین در ساوه مصوب شد

حسینی با پیشنهاد میز خدمت برای پاسخگویی بیشتر مسئولین گفت: در حکومت اسلامی، مسئول باید پاسخگو باشد در جلسه روز گذشته با حضور مسئولین محترم، مصوبه ای درخصوص اجرای میز خدمت داشتیم.
وی ادامه داد: مسئولین محترم در محلات، مساجد و نماز جمعه حضور یابند و مشکلات آنها را شنیده و برای حل آن تلاش کنند.

امام جمعه ساوه بیان کرد: میز خدمت و حضور مسئولین در بین مردم، زمینه نظارت همگانی و اعتماد عمومی مردم به دولت را فراهم می کند.

 

اقدام کشتی گیر ایرانی جوانمردانه بود
خطیب نماز جمعه ساوه با اشاره به کشتی نگرفتن علیرضا کریمی با کشتی گیر صهیونیستی اظهار کرد: این اقدام جوانمردانه جوان ایرانی و گذشت از شهرت و مدال بخاطر انسان دوستی و دین خدا کار بسیار خوب و الگو است.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب با این جوان و خانواده اش ملاقات کردند و دستور دادند تا مسئولان این جوانان را از یاد نبرند و جوان آرمان خواه، آزاده و ورزشکار باید دیده شود.

حسینی تصریح کرد: آقای کریمی نشان دادند صحنه ورزش را می توان به صحنه دفاع از انقلاب و از ارزش های اسلامی و انسانی تبدلی کرد.

حاکمان منافق عربی به اسلام خیانت کردند
امام جمعه ساوه با اشاره به حمایت ترامپ از پایتختی قدس گفت: حضور مقامات بحرینی در همین ایام در سرزمین های اشغالی خیانت به اسلام است و مذاکرات پنهانی ولیعهد سعودی نیز با داماد ترامپ نیز جریان نفاق را حاکم بر کشورهای عربی را اثبات می کند.
وی افزود: آمریکا و حاکمان منافق عربی بدانند، هسته های آزادیبخش خیانت شما را نمی بخشند.
انگلیس جاده صاف کن آمریکا و و منبع نکبت ملتهای منطقه است
حسینی در خصوص سفر وزیر خارجه انگلیس بیان کرد: اظهارات سخیف این مقام خارجی پس از بازگشت به انگلیس نشان داد این کشور همان روباه پیر و خبیث گذشته است.
وی افزود: آنها تلاش برای آزادی یک جاسوس را عمل انسان دوستانه تلقی می کنند و به فرموده رهبر معظم انقلاب: « انگلیس جاده صاف کن آمریکا و و منبع نکبت ملتهای منطقه است».
انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر